מנכ"ל חדש למשרד להגנת העורף

ניצב בדימוס דן רונן צפוי להתמנות למנכ"ל המשרד להגנת העורף במקומו של האלוף (מיל') גבי אופיר

השר להגנת העורף, גלעד ארדן, פנה לנציב שירות המדינה, משה דיין בבקשה לבחון ולאשר את מינויו של ניצב בדימוס דן רונן לתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת העורף.

בשנת 1996 מונה דן רונן למפקד משמר הגבול ביהודה ושומרון, תפקיד אותו מילא בהצלחה מרובה, ואשר סלל את מינויו ב 2001 לתפקיד לשעבר ראש אגף המבצעים במשטרה ומפקד המחוז הצפוני של המשטרה בזמן מלחמת לבנון השנייה שימש בעברו גם נציג משטרת ישראל בפיקוד העורף והיה שותף משמעותי בגיבוש מדיניות הפיקוד והגדרת מטרותיו וכן היה אמון על בניית מערך התיאום בין צה"ל למשטרת ישראל ולמערכות האזרחיות בשגרה ובשעת חרום.

השר ארדן: "דן רונן הוא אדם  עתיר ניסיון ובעל היכולות להוביל את המשרד להגנת העורף בתקופה מורכבת זו לנוכח האיומים הקיימים. הוא מכיר היטב את מערכי החירום במדינת ישראל ויש לו ניסיון פיקודי רב ערך בהתמודדות עם מצבים של נפילות טילים בריכוזי אוכלוסין, אתגר המהווה את תרחיש האיום המרכזי כיום על העורף של מדינת ישראל."

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה