מנהלת סייבר חדשה הוקמה בתעשייה הצבאית

בתעש החליטו להתעמק בתחום הסייבר והקימו מנהלת סייבר חדשה שפועלת במסגרת אגף המו"פ ופיתוח עסקי. בראש המנהלת עומד אורן ברט

החברות הביטחוניות הגדולות רואות בסייבר את העתיד: התעשייה הצבאית הקימה לאחרונה מנהלת סייבר בתוך אגף המו"פ והפיתוח העסקי של החברה. בראש המנהלת עומד אורן ברט, שהוא מהנדס במקצועו. הקמת המנהלת מגיעה כחלק מהחלטת התעשייה הצבאית להעמיק את הפעילות בתחום הסייבר.

אתמול חשפה מערכת "ישראל דיפנס" כי קצין המודיעין הראשי לשעבר, תא"ל (מיל') אריאל קארו, מונה לעמוד בראש מנהלת הסייבר החדשה שמקימה חברת רפאל. מנהלת הסייבר של רפאל היא גוף חדש שמקימה החברה לרכז את פעילותה בתחום הקיברנטי.

גם בתעשייה האווירית שמים דגש על נושא הסייבר. לאחרונה הוקם בחברה מנהל סייבר חדש שבראשו עומדת אסתי פשין - מי שנחשבת מחלוצי התחום במסגרת יחידת 8200 של חיל המודיעין. בנוסף התעשייה האווירית חתמה על הסכם עם חברת סיבריה על שימוש בטכנולוגיות סייבר שפותחו על ידה. באחרונה חשף סמנכ"ל השיווק של מפעל מלמ בתעשייה האווירית כי במסגרת מלמ הוקמה מעין "חממת סייבר" המסובבת על יוצאי יחידות רלוונטיות במערכת הביטחון.

חברת אלביט מערכות, שכבר שמה דגש על פעילות בתחום הסייבר מזה מספר שנים, החליטה באחרונה על שינוי מבני: במסגרת חברת אלאופ הוקמה חטיבת אלקטרו-אופטיקה ומודיעין. מנכ"ל אלאופ, עדי דר, יכהן כראש החטיבה החדשה. פעילות מנהל הסייבר והמודיעין באלביט מערכות, בראשות תא"ל (מיל') יאיר כהן, הועברה מחטיבת היבשה לחטיבה החדשה.

אולי יעניין אותך גם