מלקוחה למתחרה

טורקיה הגיעה לסיכום עם קזחסטן על פיו שתי המדינות יקימו במשותף קו ייצור של רכבים משוריינים. בכך תציב טורקיה תחרות ליצרניות הביטחוניות בישראל

טורקיה הופכת מלקוחה גדולה של התעשיות הביטחוניות הישראליות למתחרה גדולה שלהן בשווקי העולם. מפעל טורקי יתחיל בקרוב לייצא רכבים משוריינים במפעל שיוקם בקזחסטן, וזה רק חלק מתכנית התרחבות הבינלאומית של טורקיה בתחום ייצוא הנשק.

היצרנית המובילה של רכים משוריינים בטורקיה, חברת Otokar, תפעיל בקרוב קו ייצור בקזחסטן. קו הייצור מוקם בהשקעה משותפת של גורמים משתי המדינות. הקמת קו הייצור בקזחסטן היא המשך לעסקה של מכירת עשרות כלי רכב משוריינים מתוצר החברה הטורקית לצבא קזחסטן.

Otokar, היא חברה טורקית בבעלות פרטית שמכרה יותר מ -25,000 רכבים משוריינים לכמעט 30 מדינות. זוהי הפעם הראשונה שחברה ביטחונית טורקית תייצר בחול. כלי הרכב שיורכב בקזחסטן הוא ה"קוברה" שמבוסס על הרכב האמריקני מדגם "האמר". הוא מיוצר בכמה גרסאות לצורך ביצוע משימות שונות.

טורקיה מפתחת כידוע גם מל"טים ומציעה אותם למדינות שונות, ויש לה תכניות להיכנס לייצור של מערכות צבאיות נוספות בהשקעות ענק.

אולי יעניין אותך גם

טורקיה סיפקה לחיל הים האוקראיני כטמ"מ חמוש ראשון מתוך ששה

חברת בייקר הטורקית הודיעה ב-2019 כי זכתה חוזה לאספקת ששה כטמ"מים מדגם זה לאוקראינה, כולל חימוש לכלים. שר ההגנה הרוסי: "אנו מציעים לידידינו לשקול בזהירות רבה את המצב״