"מלחמה ללא GPS"

הגיליון הרביעי של "ישראל דיפנס" יצא לאור השבוע וכולל שורה של חשיפות וגם פרויקט מיוחד: כיצד תיראה המלחמה הבאה - כאשר כל מערכות הניווט הלווייני יהיו חסומות?

מבחינת רבים בצה"ל ה-GPS הפך להיות אמצעי מובן מאליו, אך מה יקרה במלחמה עתידית כאשר הפצצות הישראליות המונחות יחפשו אותות לוויין, אך האותות לא יגיעו? גיליון חדש של "ישראל דיפנס" רואה אור השבוע, ועוסק בנושא שמעטים מדברים עליו: כיצד ישראל נערכת להילחם ביום שבו ייחסמו מערכות ה-GPS על ידי אמצעי שיבוש זולים וקלים להפעלה.

כתבה מרכזית נוספת בגיליון מציגה רב-שיח מיוחד בהשתתפות מפקדי הזרועות לשעבר של צה"ל, האלופים במילואים דוד עברי, יפתח רון טל ודודו בן בעש"ט. האלופים התנצחו בשאלה באיזו זרוע של צה"ל נכון להשקיע את הכסף במסגרת התכנית הרב-שנתית החדשה שהדיונים עליה נערכים בימים אלה.

בגיליון ראיון בלעדי עם ראש המחקר והפיתוח במפא"ת, תא"ל איתן אשל, שסוקר את כיווני ההתפתחות של הטכנולוגיה בשירות מערכת הביטחון. קצין הנדסה ראשי וקצין קשר ראשי מתראיינים גם הם.

בגיליון הצצה ליחידות המיוחדות של צה"ל 669 ו"עוקץ", פרויקט מיוחד על מערכות זיהוי ביומטריות בחזית הטכנולוגיה הישראלית, ושורה ארוכה של גילויים בנושאי אוויר, ים, יבשה, מודיעין וביטחון פנים.

עוד פרויקט מיוחד חושף תמונות של בעלי חיים בתפקידים בלתי צפויים בשירות צה"ל.

הגיליון יופץ החל מהימים הקרובים לאלפי מנויי "ישראל דיפנס", לנוסעים במחלקות העסקים של מטוסי אל על, וניתן לרכישה בחנויות "צומת ספרים" ורשתות נוספות.

 


להזמנת מנוי לישראל דיפנס לחצו כאן

אולי יעניין אותך גם