מכתב האלופים נגד כפייה דתית בצה"ל

הרמטכ"ל קיבל מכתב מאלופי צה"ל במילואים, דיווח עיתון "הארץ". "אין להשלים בשום פנים עם פגיעה בשירות החיילות בשם הדת".

צילום של מאיר אזולאי - לוחמות בקרקל (למצולמות אין קשר לכתבה)

מכתב אלופים, מודל 2011: אלופים במילואים פנו במכתב לרמטכ"ל, שבו ביקשו ממנו לעצור את ההקצנה הדתית בצבא - כך מדווח הבוקר עמוס הראל בעיתון "הארץ".

על המכתב חתומים, בין היתר, מפקדי חיל האוויר לשעבר, אביהו בן נון ועמוס לפידות, ראש אכ"א לשעבר, רן גורן, וכן מנחם עינן זאב ליבנה, זאב אלמוג, שלמה אראל, אברהם בן שושן, אורי אור, ישעיהו גביש, יוסף גבע, רפאל ורדי, שלמה גזית, אביעזר יערי, שלמה להט, מנדי מירון, אלעד פלד, אמנון רשף ונתי שרוני .
 

במכתב נכתב כי "כמי ששירתו בצה"ל, אנו פונים אליכם בעניין בעל חשיבות עליונה. אנו עושים זאת מתוך דאגה אמיתית לדמותו של צה"ל כצבא העם, לשמירה על חוסנו, על ביטחון המדינה ועל ערכי היסוד הדמוקרטיים של החברה הישראלית.
 

 

"בעת האחרונה פורסמו בתקשורת ארועים חמורים רבים הנוגעים למתח שבין שירות דתיים וחיילות, הכוללים, בין היתר, דרישה על רקע דתי לסילוק נשים מתפקידי הדרכה, לחימה ותמיכת לחימה, הפרדת נשים בארועים, מניעת שירתן בטקסים ועוד. אווירה זו פוגעת בהכרח גם בקידומן של נשים במסלול הפיקודי בצה"ל.
 

"אנו מוקירים את חיילי צה"ל הדתיים ומכבדים את זכויותיהם, אך אלו צריכות להיות מוסדרות מבלי להחיל אורחות חיים דתיים על יתר המשרתים. אין להשלים בשום פנים עם פגיעה בשירות החיילות בשם הדת".

האלופים דורשים במכתבם לאמץ מסקנות ועדה משנת 2007, שדנה בשילוב הראוי בצה"ל, וכן להוציא הנחיות מיידיות ליחידות, שימנעו כפיה דתית, ולעצור מניעה של חיילות מהשתתפות בארועים שונים.

דובר צה"ל הגיב למכתב באומרו שהוא התקבל אמש בשעה מאוחרת. "צר לנו שהמכתב נידון מעל דפי העיתון בטרם זכה לתשומת לב ראויה מצד הגורמים אליהם נשלח".
 

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: משטרת ישראל 

תושב ירושלים ניצל מינית וכספית נשים חד הוריות ברשת

במהלך השנים 2013 -2017 הנאשם יצר קשר עם עשרות מתלוננות, באמצעות זהויות בדויות של נשים אשר יצר לעצמו ותחת חשבונות פיקטיביים, התכתב איתן התכתבויות בעלות אופי מיני וביקש מהן לקבל תמונות אינטימיות שלהן