מכ"ם מוקטן

אלתא פיתחה דגם קטן של מערכת המכ"ם של "מעיל רוח", המיועד להגנה על כלי רכב צבאיים. פיתוח נוסף: סנסור חדיש לגילוי ירי הפועל בתחום המולטי ספקטרלי

מערכת "מעיל רוח". צילום: משהב"ט

אלתא חושפת בימים אלה מכ"ם קטן המיועד להתקנה על כלי רכב צבאיים ונותן להם הגנה מפני כמה סוגים של טילים.

המערכת היא גרסה מוקטנת של מערכת המכ"ם שהיא חלק ממערכת "מעיל רוח" של רפאל, המגינה על הטנקים מדגם מרכבה מפני איומים של טילים.

המכ"ם המוקטן ניתן להתקנה על נגמ"שים וכלי רכב כמו "האמר" והוא מיועד לגלות שיגורים של רקטה או טיל לעבר כלי הרכב ולהפעיל התראה. באותו רגע לצוות יש כ-20 שניות לנקוט בתמרון התחמקות או לחילופין להפעיל אמצעי נגד כמו עשן. אנשי אלתא מסבירים כי רבים מכלי הנשק המופעלים נגד כלי רכב ונגמ"שים הם "רוכבי קרן"- כלומר מוכוונים למטרה על ידי קרן לייזר שמקורה במציין שהוא חלק מהמשגר. העשן משבש את הקרן שמכוונת את הטיל ולכן נמנעת פגיעה בלי הרכב.

אלתא פיתחה גם סנסור חדיש הפועל בתחום המולטי ספקטרלי ומיועד לגילוי ירי של רקטות מדגם אר.פי.ג'י שהן קטלניות מאוד, בעיקר כאשר המטרה היא נגמ"ש או רכב עם הגנה "קלה". המערכת מגלה את ההבזק של השיגור ומאפשרת לצוות של כלי הרכב לנקוט תמרון התחמקות.

אולי יעניין אותך גם

By Sonaz - Own work, CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=851723

דיווח: אלביט תשדרג מערכות לחימה של טנקים ונגמ"שים בצבא צ'ילה

אלביט מערכות נבחרה לשדרג את מערכת בקרת הירי של טנק הליאופרד בעוד חברת OIP מערכות יבשה (חברת-בת של אלביט) תחדש את מערכות התצפית והכיוון של נגמ"ש מארדר