מיקרו תבור משופר ללוחמים

חיילי גבעתי, גולני ונח"ל יחלו להשתמש בגרסה החדשה של הרובה מסוף שנת 2014

מיקרו תבור משופר ללוחמים

חיילי החי"ר מתחדשים: ביטאון צה"ל, "במחנה", מדווח כי מיקרו תבור משופר עתיד להגיע ליחידות שונות בצה"ל החל מסוף שנת 2014. הגרסה החדשה של הנשק תיטמע בהדרגה בקרב הכוחות המשתמשים כיום במיקרו תבור, כשמערך המילואים של אותן יחידות עתיד לקבל את הנשק שהן משתמשות בו כעת, מהלך שיושלם עד שנת 2018.

כיום חלק קטן מהמילואימניקים משתמשים במיקרו תבור והיתר באם-16. "הרכישה של בנשק המשופר נותנת מענה למשוחררי גולני, גבעתי ונח"ל. העדיפות היא שחייל שהכיר לאורך כל השירות שלו את המיקרו תבור ישתמש בו גם במהלך שירות המילואים. כשנסיים את תהליך ההטמעה, נעבור לחטיבת החי"ר הבאה", אמר רמ"ד ציוד קרב במחלקת אמל"ח בזרוע היבשה, רס"ן יואב גלסטר. אורך הקנה במיקרו המשופר, אשר מיוצר בחברת IWI הישראלית, יגדל בחמישה סנטימטר, ויעמוד על 38 סנטימטרים, שינוי שישפר את יכולות הלוחמה בשטח בנוי.

בנוסף, הלחיצה על ההדק תהיה קלה יותר, ותפס המחסנית יהיה דו צדדי ויותאם בכך לימניים ולשמאליים. המתפס ייוצר מחומר קשיח ועמיד, והמסילות יהפכו לחלק בלתי נפרד ממנו, בשונה מבעבר. גם המערכת הפנימית של הנשק תעבור 'מתיחת פנים' וכתוצאה מכך ניקוי הנשק יהיה פשוט יותר ויפחית הופעת מעצורים. "שיפור המקרו תבור היה הכרחי. הצענו את הגרסה החדשה גם לצה"ל והיא התקבלה באהדה", סיפר מנכ"ל IWI אורי עמית. רכישת הכלים המשופרים מגיעה לאחר פיילוט שנערך לפני כחצי שנה ביחידת "אגוז".

***
הכתבה הופיעה במלואה במקור במגזין "במחנה" גיליון  47, 12 דצמבר 2013

אולי יעניין אותך גם