מיני מל"ט ואקמול

ענקית התרופות ההודית Piramal מעוניינת להשקיע בתעשיות הביטחוניות הישראליות

כטב"מ "אורביטר 3" (צילום: אירונאוטיקס)

התפתחות מפתיעה בשוק הביטחוני הישראלי, חברה הודית שלא קשורה לתחום היצור הביטחוני, מחפשת להשקיע בחברות ישראליות בניסיון לזכות בנתחים משוק הנשק המקומי בהודו שרק הולך וגדל.

בהודו יש שוק פוטנציאלי ענק למערכות מיני מל"ט ישראליות, ובשבועות האחרונים, ענקית התרופות ההודית Piramal, קיימה סבב שיחות חשאיות עם כמה יצרנים ישראלים המתכננים לגשת למכרזים בהודו. גורמים בישראל סיפרו כי באמצעות חברת הבת האמריקנית שלה, Piramal בוחנת השקעה אפשרית באחת החברות הישראליות. אך לדברי המקורות טרם סוכם שום דבר.

עוד טוענים מקורות ישראליים, כי לחברת Piramal יש תכנית להקים חברת בת ביטחונית, דבר שעשוי להוביל להשקעות פוטנציאליות נוספות בחברות ישראליות.

המכרז ההודי המתוכנן, יכלול 500 מערכות מיני ומיקרו מל"ט עם יכולת שהייה באוויר של 30 דקות לפחות ותפעול על ידי אחד או שני חיילים, ויצרניות המל"טים הישראליות נערכות.

לתעשייה האווירית יש עמדה חזקה מאוד במערכת הביטחון ההודית והיא תציע כנראה כמה דגמים של מיני מל"טים. גם אלביט מערכות מחפשת שותף מקומי וכך גם אירונאוטיקס. יצרנית נוספת, BLUE BIRD כבר סיכמה על הסכם שיתוף פעולה עם החברה ההודית Dynamatic.

אולי יעניין אותך גם

Modular Intercept Drone Avionics Set (MIDAS) by Aurora Flight Sciences

This work, U.S. Army Yuma Proving Ground hosts groundbreaking counter-small UAS demonstration, by Mark Schauer, identified by DVIDS

תעשייה אווירית וXTEND הישראליות עלו לגמר בתצוגת מערכות נגד רחפנים של הצבא האמריקאי

Skylord Griffon מתוצרת XTEND, ה- Drone Kill Drone (DKD) של אלתא צפון אמריקה, וסט האוויוניקה של מל"ט מודולרי (MIDAS) של Aurora Flight Sciences השתתפו בתצוגה שתוכננה על ציר זמן קצר שהחל בסוף ינואר האחרון