מיהו בכיר חיזבאללה שחוסל בביירות?

מדובר במי שעמד בראש אגף הרכש וההצטיידות של ארגון הטרור. אל-לקיס, שחוסל סמוך לביתו, היה אחראי מטעם הארגון לרכישת אמצעי לחימה ועזרים

בכיר ארגון חיזבאללה שחוסל הלילה בביירות, חסן אל-לקיס, עמד בראש אגף רכש והצטיידות של חיזבאללה. במהלך עבודתו הוא היה אחראי על הצטיידות הארגון באמצעים לחימה ועזרים שונים.

לקיס "עלה על הרדאר" של ארגוני המודיעין כבר בשנת 1995, כאשר עזר להפעיל את רשת הסיגריות במסגרת פרשת "שרלוט". הפרשה, שנחשפה בארה"ב בשנת 2002, עסקה ברשת לבנונית שהבריחה סיגריות באזור קרוליינה הצפונית, ואשר נהגה להעביר חלק מן הרווחים למימון פעילות חיזבאללה. 

במשך הזמן הוא התקדם בשורות הארגון והפך להיות ראש הרכש וההצטיידות של חיזבאללה, גם מול איראן. למעשה לקיס פעל מול איראן במטרה לקבל טכנולוגיות מתקדמות - החל מאמצעי לחימה, למערך לוחם וקשר ועד הניסיונות להצטייד במל"טים ובטילים מתקדמים. משפחת לקיס היא מוכרת במנגון המבצעים של חיזבאללה.

ניתן לומר כי לקיס החזיק באותה עמדה, כאחראי על הצטיידות, כפי שהחזיק מקבילו לשעבר בחמאס, מוחמד אל-מבחוח, שחוסל בדובאי בשנת 2010.

אולי יעניין אותך גם

צילום: מתוך אתר ה״טהרן טיימס״

איראן: תקלה חשמלית בנתנז, לאחר חשיפת צנטריפוגות מתקדמות

במסגרת ״היום הלאומי לטכנולוגיה גרעינית״, חשף הנשיא רוחאני 133 חידושים ופיתוחים בתחום, וטען שוב כי כל הפעילות האיראנית בתחום היא למטרות שלום. שיחות המו״מ העקיפות עם ארה״ב צפויות להתחדש השבוע