מיהו בכיר חיזבאללה שחוסל בביירות?

מדובר במי שעמד בראש אגף הרכש וההצטיידות של ארגון הטרור. אל-לקיס, שחוסל סמוך לביתו, היה אחראי מטעם הארגון לרכישת אמצעי לחימה ועזרים

בכיר ארגון חיזבאללה שחוסל הלילה בביירות, חסן אל-לקיס, עמד בראש אגף רכש והצטיידות של חיזבאללה. במהלך עבודתו הוא היה אחראי על הצטיידות הארגון באמצעים לחימה ועזרים שונים.

לקיס "עלה על הרדאר" של ארגוני המודיעין כבר בשנת 1995, כאשר עזר להפעיל את רשת הסיגריות במסגרת פרשת "שרלוט". הפרשה, שנחשפה בארה"ב בשנת 2002, עסקה ברשת לבנונית שהבריחה סיגריות באזור קרוליינה הצפונית, ואשר נהגה להעביר חלק מן הרווחים למימון פעילות חיזבאללה. 

במשך הזמן הוא התקדם בשורות הארגון והפך להיות ראש הרכש וההצטיידות של חיזבאללה, גם מול איראן. למעשה לקיס פעל מול איראן במטרה לקבל טכנולוגיות מתקדמות - החל מאמצעי לחימה, למערך לוחם וקשר ועד הניסיונות להצטייד במל"טים ובטילים מתקדמים. משפחת לקיס היא מוכרת במנגון המבצעים של חיזבאללה.

ניתן לומר כי לקיס החזיק באותה עמדה, כאחראי על הצטיידות, כפי שהחזיק מקבילו לשעבר בחמאס, מוחמד אל-מבחוח, שחוסל בדובאי בשנת 2010.

אולי יעניין אותך גם

דוברות שב״כ

תראו מופתעים: שב״כ חושף כסף אירופאי שמגיע לארגוני טרור פלסטינים בכסות פעילות הומניטארית

הכתובת על הקיר לפחות עשור. ״מוסדות החזית העממית רימו את ארגוני הסיוע באירופה באמצעות שיטות שונות – דיווח על פרויקטים פיקטיביים, העברת מסמכים שקריים, זיוף וניפוח חשבוניות, הטיית מכרזים ועוד״, מסבירים בשב״כ