מיגוניות וחימוש נפ"ק

התעשייה הצבאית תציג בכנס ביטחון המולדת הגדול של מכון הייצוא מגוון פתרונות HLS, ביניהם תחמושת ליחידות לוט"ר וצליפה, מיגוניות ועוד

מיגוניות וחימוש נפ"ק

התעשייה הצבאית (תעש), תציג בכנס של מכון היצוא, ISRAEL HLS 2014, את המוצרים והמערכות שפיתחה במגוון תחומי הגנת העורף ובניהם מגוניות להגנת אוכלוסייה אזרחית וחומרים מסוכנים, נגד מגוון איומי טילים כולל טילי גראד, מיגון גגות של מוסדות ציבור והגנה על מתחמים אסטרטגיים. לצד פיתוח מגוון אמצעי לחימה ובניהם כדורים לרובים ואקדחים המיועדים למשטרות ויחידות מיוחדות וכן את הרכב החדשני – "שומר ראש" שהותאם למתארי חילוץ והצלה וכן את יכולות המכללה ללוט"ר - המתמחה בהכשרות מקצועיות לאבטחת אישים ומתקנים ממלכתיים בארץ ובעולם לצד ניהול מצבי משבר ואירועי חירום מורכבים המצריכים תכלול בין המערכות השונות.

עוד יוצגו בכנס:

RAZOR CORE" - תחמושת חדשה מסוג 5.56 מ"מ ליחידות לוט"ר וצליפה. שימוש מבצעי ראשון במבצע צוק איתן: תחמושת ייחודית ליחידות מיוחדת, לוט"ר וצליפה. תחמושת 5.56 מ"מ חדשה וייחודית המיועדת למגוון רחב של רובים רגילים עם מעלה סלילם 1:7 התחמושת החדשה בעלת זהות מסלול - בדומה לתחמושת התקנית וללא צורך באיפוס הנשק, לשימוש הן לקנים קצרים והן לארוכים, כגון, M16, M4. התחמושת מסוג 5.56 מ"מ RAZOR CORE מיועדת לצלפים ויחידות מיוחדות ומאופיינת בדיוק משופר, כוח עצירה גבוהה, וטווח משופר של עד 600 מטר. בתעש כבר החלו בייצור ומכירה של תחמושת ייחודית זו.

מבנים ממוגנים נגד מגוון איומי טילים ובניהם טילי גראד ופצמ"רים להגנה על אוכלוסייה וחומרים מסוכנים - התעשייה הצבאית פיתחה מבנה ממוגן ייחודי - נגד פגיעה ישירה של מגוון איומים ובניהם טילי גראד ופצמ"רים. המבנים הממוגנים, עמדו בסדרת ניסויי הוכחה, במערך הניסויים של תעש בהצלחה רבה, ופותחו במענה לצורך החיוני בהגנה על אוכלוסייה אזרחית ומתקני חומרים מסוכנים כנגד פגיעה ישירה של טילים ופצמ"רים. המבנים הינם מודולרי בגדלים שונים וניתנים לשילוב בסביבה אזרחית. המגונים בנויים מחומרים שפותחו על בסיס הידע והניסיון שנצבר בתעש במכלול מערכות מיגון, לרבות מיגון מבנה ציבור ובתי ספר ביישובי עוטף עזה. תעש פיתחה את המבנה, כדי לענות על צורך מידי של תושבים המתגוררים באזור הדרום ושל מפעלי התעשייה בדרום הארץ, אשר למרות המצב הביטחוני ולנוכח המצב הכלכלי הקשה בארץ ובעולם, ממשיכים לעבוד כדי לעמוד בהתחייבות לספקים. תעש ערוכה לספק כל דרישה בעבודה מסביב לשעון במפעליה.

כוונת רפאים, מערכת נשק פחות קטלנית – להתמודדות עם הפגנות ואירועים אלימים. מערכת רפאים, מותאמת לכוחות לפיזור הפגנות כנשק אל הרג, תעש מפתחת למערכת תחמושת אל הרג להתמודדות עם הפגנות ואירועי מחאה אלימים. הרעיון מרכזי: שילוב מערכת בקרת אש מדויקת ותקשורת עם חימוש נפ"ק ומעלה באופן משמעותי את יכולות פיזור ההפגנות מבלי לגרום לנפגעים מקרב הבלתי מעורבים.