מחזיקות בסיסים באפריקה

סוכנות המודיעין סטרטפור מדווחת כי ישראל ואיראן מחזיקות בבסיסים בארתריאה. ישראל פועלת משם למנוע הברחות נשק מאיראן

רכב שהופצץ בסודאן באחת מהתקיפות שיוחסו לישראל

ישראל מחזיקה בבסיסיים צבאים באריתריאה כך מדווחת סוכנות המודיעין הפרטית סטרטפור. לפי הדיווח של הסוכנות גם איראן מחזיקה בבסיסיים במדינה שיושבת בצפון-מזרח אפריקה.

לפי הדיווח ישראל מחזיקה תחנת האזנה מודיעינית בפסגת הר אמבה סאוורה המתנשא לגובה 3,000 מטר מעל פני הים, ובמעגנים באיי דחלאק שבים האדום. בעבר כבר נטען שאותם מעגנים משמשים צוללות וספינות של חיל הים הישראלי הפועלות נגד הרשתות האיראניות המבריחות נשק לחמאס ולחיזבאללה.

משלוחי הנשק יוצאים על ספינות מאיראן לסודאן, ומשם דרך למצרים לרצועת עזה או ללבנון וסוריה. על פי פרסומים זרים ישראל תקפה מהאוויר מספר פעמים שיירות נשק בסודאן, תקיפה אחת התרחשה לפני מספר שבועות.

לפי הדיווחים גם לאיראן ישנה נוכחות צבאית בנמל אסאב בדרום אריתריאה. בסוכנות סטרטפור טוענים כי אריתריאה זוכה לסיוע כספי מאיראן ולסיוע צבאי מישראל ומאפשרת להם להחזיק בסיסים בשטחה על מנת לחזק את מעמדה האזורי.

אולי יעניין אותך גם

Palestinian protesters run as Israeli police fire water canon containing a foul smelling substance amid ongoing tension ahead of an upcoming court hearing in an Israel-Palestinian land-ownership dispute in the Sheikh Jarrah neighbourhood of East Jerusalem May 5, 2021. REUTERS/Ammar Awad
 

דעה | חמאס מבססת משוואה חדשה מול ישראל, והחשש מהתלקחות דו-זירתית גובר

״אם לא תיפסק התוקפנות בשייח׳ ג׳ראח, האויב ישלם ביוקר״. לשון הכרזתו האחרונה של מוחמד דף. המשמעות: חמאס מאיים להגיב מרצועת עזה ובדרך צבאית על התרחשויות בירושלים