מחזור חובלים מספר 125

מחזור נוסף של חובלים הוסמך בחיל הים

שר הביטחון מעניק סיכות לבוגרים. צילום: משהב"ט

מחזור מספר 125 של קורס החבולים החיל הים קיבל את דרגותה הקצונה בטקס שנערךב יום רביעי בערב בבסיס חיל הים בחיפה.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, אמר בטקס: "במארג האסטרטגי שמשתנה ונטווה סביבנו כל העת ונוכח התעצמות בזירה הימית – הופך חיל-הים לגורם מכריע בהיערכותנו לתרחישים השונים, בשגרה, בחירום ובמלחמה. חיל-הים הוא אולי החיל הקטן ביותר, אך הזרוע המבצעת את הגדולות שבמשימות, מבחינת המעט העושה את המרובה בכל נקודה במזרח התיכון. איננו ששים אלי קרב. אך אם ידחקו בנו, יגלו כי יש לנו האמצעים, הידע והיכולות המבצעיות כדי להגן על ביטחונם של תושבי מדינת ישראל. "

 מפקד חיל-הים, אלוף רם רוטברג, אמר: "עבור אזרחי מדינת ישראל עוצמה צבאית היא משענת הכרחתי בוודאי בעת הזאת, לחיל-הים משקל מרכזי בעוצמה זו בכל תרחיש – הן ככוח מרתיע, ככוח מחץ מכריע והן כזרוע אסטרטגית. גמישותנו וכושר הסתגלותנו הגבוהים חיוניים, במיוחד בתקופה זו של אי וודאות."

 וגם שר הביטחון רמז: צה"ל ערוך לפעול בכל מקום, ללא מגבלה גאגרפית.

 

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים