מחדל: מנועי F-16 נגנבו מבסיס

המשטרה הצבאית חוקרת את גניבתם של מספר מנועי מטוסי קרב מדגם F-16 מבסיס במרכז הארץ

מחדל ביטחוני חמור: בכלי התקשורת מדווחים כי בחיל האוויר גילו לאחרונה כי מספר מנועים של מטוסי קרב מסוג F-16 נגנבו מבסיס החיל במרכז הארץ.

על פי החשד, הגניבה בוצעה ככל הנראה בסיוע גורם בתוך הבסיס עצמו כיוון שלא נתגלו פריצות בגדר הביטחון הסובבת את האזור. במשטרה הצבאית חושדים כי אנשי הכנופיה האחראית למעשה נכנסו לאתר הצבאי דרך השער ועשו שימוש ברכב לשינוע המנועים אל מחוץ לבסיס.

בכלי התקשורת מדווחים כי מפקד הבסיס מיהר לפנות למשטרה הצבאית החוקרת עם היוודע דבר הגנבה. על פי ההערכות, הגנבים נעזרו באזרח העובד בתוך הבסיס, או לחלופין בחייל המשרת בו. 

לא ברור עדיין מי עומד מאחורי הפעולה, ולשם מה נגנבו המנועים, אולם בנוסף נבדק החשד שמדובר בגנבי מתכות. עד כה לא נעצר חשוד בפרשה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נפתחה חקירת מצ"ח שמסקנותיה יובאו בפני הפרקליטות הצבאית".

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים