"מותג עולמי בתחום ה-HLS"

עשרות שרי בטחון פנים ומפקדי משטרות מהעולם ישתתפו בכנס הבינלאומי השני ל-HLS שיערך בישראל בנובמבר

עשרות שרי פנים וביטחון פנים, ראשי ערים, מפקדי משטרות, ראשי ארגוני מודיעין, ונציגים של חברות מובילות בתחומי ביטחון המולדת מהעולם, צפויים לקחת חלק בכנס הבין לאומי השני לביטחון המולדת (HLS) שיערך בין התאריכים 11-14 בנובמבר. את הכנס עורך מכון היצוא בשיתוף משרד התמ"ת, משרד החוץ, המשרד לביטחון פנים, המשרד להגנת העורף, משרד הביטחון - סיב"ט, נמל אשדוד ומרכז הירידים בתל-אביב.

בין הבאים לכנס ניתן יהיה למצוא את המזכיר הלאומי לביטחון אולימפיאדת ברזיל 2016 ואת הממונה על הביטחון באליפות העולם בכדורגל שתערך במדינה שנתיים קודם לכן, מפכ"לי משטרות שיקגו אטלנטה ומילאנו ואת סגן נשיא משטרת הפשיעה הפדרלית (BKA) של גרמניה. כמון כן ישתתפו בכנס גם ראש עריית מונקו ושרים מאתיופיה, ארה"ב, תאילנד, אזרביג'אן ועוד שאליהם יתלוו משלחות של מושלי מחוזות, ומנהלי חברות עסקיות מהמדינות השונות.

ארבעת הנושאים ה"חמים" כיום בתחום שידונו בכנס היו: סייבר סקיוריטי (Cyber Security), ערים חכמות (אבטחת ערים), הגנה על תשתיות קריטיות וניהול והיערכות למצבי חירום. הכנס צפוי להוות קרקע פוריה למפגשים בין ראשי התעשיות הישראליות לנציגים הזרים והוא יכלול גם תערוכה מקצועית במסגרתה יציגו כ-60 חברות ישראליות פתרונות חדשניים בתחום ה-HLS. בנוסף יתארחו המשלחות מחו"ל גם בנמל אשדוד ויחשפו למערך הביטחון של הנמל.

מנכ"ל מכון היצוא, עופר זקס, התייחס למקום שתופס תחום ה-HLS כיום בעולם ואמר כי "מדובר באחד השווקים המשתנים והצומחים ביותר בשנים האחרונות. ההערכה היא שעד שנת 2020 צפויה ההוצאה העולמית לביטחון פנים להגיע לכ-330 מיליארד דולר בשנה. הכנס נועד לבסס את מיצובה של ישראל כמותג עולמי מוביל בתחום ביטחון המולדת, הן טכנולוגית והן מבצעית, תוך הבלטת היכולות הישראליות והניסיון שנצבר בארץ בהתמודדות מול איומי הטרור.

אולי יעניין אותך גם

אריאל חרמוני | משרד הביטחון 

דעה | האם יש כשלים במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון?

הגיע הזמן ליצור מנגנון שלא יהסס לאסור על חברה למכור תוכנת מעקב,  מזל"ט או מכ"ם למדינה או לשליט שמשטרו אינו עומד במבחן מינימלי של דמוקרטיה וערכים מערביים מקובלים. דן ארקין מטיל ספק במנגנון הפיקוח על הייצוא של משרד הביטחון