מומחי הטרור מתכנסים

הכנס הבינלאומי ה- 11 של המכון למדיניות נגד טרור בנושא "ההשפעות הגלובאליות של הטרור הבינלאומי" יוצא לדרך וימשך כארבעה ימים

הכנס הבינלאומי ה- 11 של המכון למדיניות נגד טרור (ICT) יעמוד השנה בסימן עשר שנים לפיגועי ה- 11 בספטמבר ויעסוק בשלושה נושאים עיקריים: המהפכות במדינות ערב והשלכותיהן על המזרח התיכון וישראל, הטרור הגלובאלי לאחר ה-11 בספטמבר ודרכי ההתמודדות, הכרזה על מדינה פלשתינית והשלכותיה על תהליכים במזרח התיכון. הכנס מהווה את המפגש השנתי של מומחי הטרור והביטחון בעולם.

בכנס שנפתח היום במרכז הבינתחומי הרצליה, יתקיים יום דיונים מיוחד שבו ינתחו ראשי מערכות הביטחון של ישראל לדורותיהם את האתגרים המדיניים – הביטחוניים של ישראל, המזרח התיכון והעולם.

בין המשתתפים בכנס: מר עמי איילון ראש השב"כ לשעבר, שחר איילון נציב כבאות והצלה ראשי, פרופ' משה ארנס שר הביטחון ושר החוץ לשעבר, אלוף (במיל') עוזי דיין סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (במיל') אהרון זאבי-פרקש, ראש אמ"ן לשעבר, אלוף (במיל') דני יתום, ראש המוסד לשעבר, רב אלוף (במיל') אמנון ליפקין-שחק ראש אמ"ן והרמטכ"ל לשעבר, דר' עוזי לנדאו שר התשתיות הלאומיות, רב אלוף (במיל') שאול מופז, יו"ר ועדת חוץ ובטחון של הכנסת הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, אלוף (במיל') דוד עברי נשיא בואינג ישראל סגן הרמטכ"ל לשעבר. ורבים אחרים.

בכנס הקודם השתתפו למעלה מ- 1,300 משתתפים מ- 60 מדינות בהם מומחים בינלאומיים ומקבלי החלטות שאישרו את השתתפותם. הוועידה מתרחשת בתקופה של שינויים גיאופוליטיים היסטורים, ומסמנת עשור של שיתוף פעולה נגד הטרור הבינלאומי מאז פיגועי הטרור של 11 בספטמבר, 2001.

אולי יעניין אותך גם