מדובר צה"ל למתאם הפעולות בשטחים

עכשיו זה רשמי: שר הביטחון אישר את מינויו של תא"ל פולי מרדכי, עד לאחרונה דובר צה"ל, לתפקיד מתאם הפעולות בשטחים. מרדכי יקבל דרגת אלוף

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, קיבל את המלצת הרמטכ״ל רא"ל בני גנץ למנות את תא״ל יואב (פולי) מרדכי לתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים. תא״ל מרדכי יועלה לדרגת אלוף ויחליף את האלוף איתן דנגוט, אשר שימש מתאם פעולות הממשלה בשטחים בארבע השנים האחרונות וישתחרר מצה״ל.

תא״ל מרדכי ששימש עד לאחרונה כדובר צה״ל,  היה בעברו ראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון, ראש מפקדת התיאום והקישור ברצועת עזה, מפקד התיאום הביטחוני ביריחו וכן מילא במגוון תפקידים מבצעיים באגף המודיעין.

שר הביטחון יעלון: ״תא״ל יואב (פולי) מרדכי מביא עימו לתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים ניסיון רב ומגוון, הן כמפקד ביחידות מבצעיות באגף המודיעין והן בתפקידי פיקוד בכירים במערכי התיאום, הקישור והמנהל ביהודה ושומרון וברצועת עזה. יש לפולי היכולת, השכל הישר, התבונה והיכרות נרחבת של השטח כדי למלא את תפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים באופן מיטבי. בשני תפקידיו האחרונים, הן כדובר צה״ל והן כראש המנהל האזרחי, פולי התמודד עם סוגיות מורכבות ורגישות שנוגעות בליבת העשייה, ובטוחני שהניסיון שצבר יסייע לו בתפקידו החדש.

״אני מבקש להודות לאלוף איתן דנגוט על ארבע השנים האחרונות, ועל שנות שירותו בצה״ל כמפקד במערך התותחנים, בפיקוד העורף וכמזכיר הצבאי של שר הביטחון. איתן כיהן כמתאם פעולות הממשלה בשטחים בתקופה מורכבת ועתירת שינויים, ויצק לתפקיד תוכן רב ומקצועיות בזכות הניסיון שצבר. במהלך שירותו הצבאי איתן תרם רבות לביטחונה של מדינת ישראל, ואני סמוך ובטוח שימשיך לעשות זאת גם בעתיד. אני מאחל לאיתן הצלחה בהמשך דרכו״.

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה