לראשונה: מל"ט סילוני הודפס בתלת ממד בישראל

חברת Stratasys מישראל הדפיסה את המל"ט הראשון בעולם בהדפסה תלת ממדית עבור חברת Aurora Flight Sciences

לראשונה: מל"ט סילוני הודפס בתלת ממד בישראל

מקור: יחצ

חברת Stratasys מרחובות שרכשה את חברת OBJECT הישראלית בעבר, נכנסת לתחום הדפסת מל"טים בטכנולוגיית הדפסה תלת ממדית. כך לפי פרסום רשמי של החברה. המל"ט הראשון בעולם בצורת ייצור זו הודפס עבור חברת Aurora Flight Sciences שהציגה אותו בתערוכת הנשק בדובאי [Dubai Airshow].

מוטת הכנפיים של המל"ט באורך 3 מטרים והוא שוקל 15 ק"ג. 80 אחוזים מהמל"ט נבנו על ידי החברות. המל"ט מונע במנוע סילון.

"זוהי הפגנה מושלמת של היכולות הייחודיות שהדפסה תלת ממדית יכולה להביא לתעופה והחלל", אומר סקוט סביק, מנהל פיתוח עסקי בStratasys. "פירושו של דבר הוא שימוש בחומרי הדפסת 3D שונים וטכנולוגיות יחד במטוס אחד למיקסום היתרונות של הדפסה תלת ממדית לייצור רכיבים מבניים קלים".

זמן ייצור המל"ט קוצר בחצי על פי הפרסום. הייצור התבצע בטכונלוגיית Fused Deposition Modeling של Stratasys.

"בנוסף למינוף חומרי FDM לכל האלמנטים הגדולים והמבניים, נצלנו את יכולת הייצור המגוונת של Stratasys לייצור רכיבים מתאימים יותר לטכנולוגיות אחרות. בחרנו להדביק בלייזר מיכל דלק מניילון, ונחיר הפליטה הודפס במתכת כדי לעמוד בחום הקיצוני במנוע", הוסיף סביק.

"בגלל שStratasys מסוגלת לייצר חלקים העומדים בלהבה, עשן, והדרישות שנקבעו על ידי FAA לרעילות, הפך ULTEM לחומר הדפסת 3D עבור רבים מהלקוחות שלנו בתחום התעופה והחלל עבור יישומי ייצור סופיים".

אולי יעניין אותך גם

Photo: Rui Caria, Serhii Hudak, Lynsey Addario, Mstyslav Chernov, Fabio Bucciarelli.

מלחמה באוקראינה: הסתיים בכניעה הקרב על מפעל הפלדה הגדול אזובסטאל ליד מריופול

יותר מ-250 לוחמים אוקראיניים נכנעו לכוחות הרוסיים שצרו על המפעל והפציצו אותו ללא הרף | כניעת הלוחמים במפעל מסמלת את סיום הקרב על עיר הנמל החשובה מריופול