"לפעול על פי המודל הלובי"

השר לעניינים אסטרטגיים בכנס לציון 20 שנים להקמת מרכז בגין-סאדאת: "איראן צריכה להגיע למצב בו אין בידה צנטריפוגות או כור פלוטוניום"

השר לעניינים אסטרטגיים ד"ר יובל שטייניץ, דיבר היום בכנס לציון עשרים שנים להקמת מרכז בגין סאדאת באוניברסיטת בר אילן והתייחס למגעים האחרונים של המערב מול איראן. השר שטייניץ אמר בין היתר כי "עדיין מוקדם לברך על המוגמר וצריך להמתין להתפתחויות בחודשים הקרובים. עם זאת, מדינת ישראל אינה מתנגדת להסדר אך דורשת שההסדר שיהיה אמין, אכיף ומקיף". 

השר שטייניץ חזר שוב ואמר ששרק איום צבאי מוחשי יכול לשכנע את המשטר האיראני לנטוש את תוכניתו הגרעינית ליצור הסדר דיפלומטי שמשרת את האינטרסים של כל הצדדים וכי גם כאן יש ללמוד מהמקרה הסורי.

"בכל מצב של הסדר עתידי, יש לפעול על פי המודל הלובי, כלומר הוצאת יכולות הגרעין מאיראן, ולא לפי המודל הצפון קוריאני שכשל. איראן צריכה להגיע למצב בו אין בידה צנטריפוגות או כור פלוטוניום."

לעמוד הפייסבוק של ישראל דיפנס - לחצו כאן https://www.facebook.com/israeldefense

אולי יעניין אותך גם

Saudi Crown Prince Mohammed Bin Salman. Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court/Handout via REUTERS 

דעה | בסעודיה הבינו - המעצמה האזורית היא איראן. לא ישראל 

בחודשים האחרונים סעודיה מתקרבת לאיראן מתוך הבנה שישראל וארה״ב אינן מסוגלות לעצור את תכנית הגרעין הצבאית של טהרן. לצדה גם מצרים. חלק מהאחריות רובצת על ירושלים שסיפקה הבטחות ללא תוצאות בשטח