לנו יש את היתרון - צריך להמשיך בתקיפות מן האוויר

צריך להמשיך בתקיפות מן האוויר

בסבב הנוכחי מול אירגוני הג'יהאד האיסלמי בעזה אנחנו זוכים ליתרון גדול ולכן האינטרס שלנו צריך להיות להמשיך באותה מתכונת.

מה שהצית את האירוע הזה הוא כמובן הסיכול הממוקד של מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי, מי שהיה ממתכנני הפיגוע בכביש 12 באוגוסט 2011 ועל פי הדיווחים תכנן והוביל פיגוע נוסף נגד מטרות ישראליות שהיה אמור לצאת לפועל בימים הקרובים. הזדמנויות חיסול כאלה הן נדירות וביחוד כשזה מקרה של פצצה מתקתקת.

מהרגע שניצת האירוע יש שלושה תנאים שצריך לשים אליהם לב: תנאי מזג האוויר כרגע הם טובים ולא מגבילים את היכולת ההתקפיות, בזמן האחרון נאספה כמות יפה של מידע מודיעיני שמאפשר לבצע פעולות מדויקות ברצועה וכן הצד הנגדי מסיבותיו שלו, עושה שימוש בטילים לטווחים יותר ארוכים - טילים מסורבלים, גדולים ואיטיים שיכולת הפגיעה שלהם פחותה והפעלתם לוקחת יותר זמן. הצד הנגדי משלם על כך גם מחיר, האפקטיביות של מערכות ההגנה והיירוט מוכיחה את עצמה וזה נותן לנו יותר חופש פעולה.

עם זאת, זה לא רק מערכות ההגנה אלא זה גם הבגרות של התושבים באזורים הנתונים לפגיעות טילים, שלומדים מהניסיון ויותר קשובים להנחיות פיקוד העורף.

פעולת צה"ל מתמקדת כרגע בהתקפות חיל האוויר, בשביל להפוך את זה לפעולה מסוג אחר צריכים להיות תנאים אחרים וכל התנאים שקיימים כרגע מחזקים ומאשררים את העובדה שאין צורך בפעולה קרקעית, הפעולה הנוכחית לא נועדה להפיל את שלטון החמאס.

נכון לעכשיו המאזן הוא לטובתנו, הצד השני מסוכל ונפגע הרבה יותר, וכך צריך להמשיך.

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ