לטוס בלי להרגיש עם

אלביט תספק סילומטור למטוס האימון החדש של חיל האוויר. יצויד במערכת שתאפשר לטייס לקבל נתוני מכ"מ מבלי שהמטוס יהיה מצויד במכ"מ

מטוס האימון M-346 (צילום: Alenia Aermacchi)

מטוס האימון M-346 מתוצרת איטליה, שנבחר לשמש מטוס אימון מתקדם של חיל האוויר, יהיה מצויד במערכת VMTS מתוצרת אלביט מערכות. המערכת תאפשר לטייס המתאמן לקבל נתוני מכ"ם על הצגים בתא הטייס וזאת מבלי שהמטוס מצויד כלל במערכת מכ"ם.

מערכת ה-VMTS מדמה באמצעות תוכנה מיוחדת, פעולה של מכ"ם של מטוס קרב ויוצרת על הצג בתא הטייס תמונת מכ"ם מורכבת וזה בנוסף לנתונים של איומים ומערכות נשק. גם פעילות של מערכות לוחמה אלקטרונית של המטוס נראות על המסך וכל זה כאמור מבלי שמערכות כאלה נמצאות על המטוס.

בהצגת הנתונים על הצגים יכולים לשלוט באמצעות תוכנה פנימית או על ידי "הזרקתם" מהקרקע באמצעות עורק נתונים.

בשנת 2008, נבחרה אלביט מערכות לספק את ה- VMTS למטוסי האימון מדגם טי-45 של הצי האמריקני. האספקות בעיצומן.

אלביט מערכות מפתחת כעת מערכות נוספות שיאפשרו "להזריק" לתוך תא הטייס של מטוס אימון נתונים נוספים של מערכות שכלל לא מותקנות על המטוס.

אלביט מערכות והתעשייה האווירית (תע"א) הקימו במשותף את חברת TOR אשר תפעיל את מטוס האימון האיטלקי עבור חיל האוויר.

מערכות האימון הווירטואלי של אלביט הן מהמתקדמות ביותר בעולם ומאפשרות לחניך טיס לחוות שימוש במערכות רבות המותקנות כיום במטוסי קרב. זאת כאמור מבלי שהמערכות מותקנות על המטוס וגם במתארי פעילות מגוונים לפי בחירת המדריך.

המערכת מאפשרת להגיע עם החניך לשלב אימון מבצעי מתקדם מאוד במטוס שלא מצויד במגוון המערכות המצויות כיום על כל מטוס קרב חדיש.

אולי יעניין אותך גם