לוקהיד מרטין: "מטוס החמקן F-35 מוגן היטב מפני מתקפות סייבר"

יומיים לסייברטק 2016: מטוס הקרב העתידי של חיל האוויר מצויד במערכת מתקדמת ביותר להגנה מפני תקיפות סייבר, אומרים בלוקהיד מרטין

לוקהיד מרטין: "מטוס החמקן F-35 מוגן היטב מפני מתקפות סייבר"

מטוס החמקן אף-35, שיגיע לחיל האוויר לקראת סוף השנה בשמו ('אדיר')  מצויד במערכת מתקדמת וקשוחה ביותר להגנה מפני תקיפות סייבר, כדי למנוע מתקפות רשת נגד המטוס באוויר, ביבשה ובים.

הגנת סייבר במערכות צבאיות ואזרחיות היא מהנושאים שיידונו בהרחבה בכנס הגדול סייברטק 2016, שאורגן על ידי ישראל דיפנס ויתקיים במרכז הירידים בתל אביב בימים שלישי ורביעי השבוע (26-27/1/16).

מסמך של יצרנית אף-35 לוקהיד מרטין מוסר כי המערכת הרשתית של המטוס מאפשרת לטייס לחלוק ולשתף מידע עם שותפים במרכזי פיקוד קרקעיים ועם מטוסים אחרים, וכל המערכת הזו מוגנת מפני מתקפת סייבר. מייק פנצ'נקו, מנהל הנדסת סייבר בלוקהיד מרטין: "אנו מגינים על הנתונים הרבים הנאגרים במחשבי המטוס באותה נחישות שבה  מגינים על כל פלטפורמה ביטחונית רבת-ערך. פלטפורמות מאוימות על ידי מקורות שונים, ואנו נקטנו בפרויקט המטוס בצעדים שונים לשמירה קפדנית על ביטחון סייבר". פנצ'נקו  מסר, כי בשלבי בניית המטוס נבדקה היטב כל שרשרת האספקה של חלקים ומערכות ו"אנו מבטיחים שכל החלקים באים ממקורות נאמנים ומהימנים ואינם בנויים מחומרים נמוכי-איכות. יש בדיקות ביטחון מחמירות ביותר בכל שלבי התכנון והייצור של המטוס".

להגדלת רמת בטיחות הסייבר בפרויקט המטוס משתמשת לוקהיד מרטין במערכת CYBER KILL CHAIN המיועדת לדיכוי איומים. מומחי מחשבים פועלים כמו האקרים וכמו 'צוותים אדומים', המדמים התקפות וחושפים חולשות.

ד"ר הרווי קושנר,  מנהל המוסד לביטחון המולדת וטרור באוניברסיטת לונג איילנד, מסר כי בפרויקט אף-35 היה שימוש בטכנולוגיות ובכוח אדם מיומן, "וזה חיוני להשגת ניצחון במלחמת הסייבר. כדי לחברות המסחריות האזרחיות ללמוד ממערכות הצבא והממשלה שבהן שמים דגש יתר על ביטחון סייבר".

אולי יעניין אותך גם