לוקהיד מרטין: "מחפשים להעצים יכולות סייבר מעבר לים"

סגנית נשיא לוקהיד מרטין התייחסה להקמת מרכז סייבר בישראל. היא אמרה עוד כי תחום הסייבר הפך למרכזי בפעילות החברה

סגנית נשיא לוקהיד מרטין, צ'אנדרה מקמהון, אמרה בנאומה במהלך כנס סייברטק 2014 כי "זיהינו בתקופה האחרונה בין 40-45 קמפיינים של התקפות על הרשתות שלנו מצד שחקנים מדינתיים או במימון של מדינה. מדובר בכמות התקפות כפולה ממה שהתרחש בעבר".

מקמהון התייחסה למערכת היחסים בין ישראל לחברת לוקהיד מרטין ואמרה כי "ללוקהיד מרטין יש קשר של 40 שנים עם ישראל. מעבר למטוסי קרב, אנחנו צריכים גם להגן על הרשתות שלנו. יש לנו עסק של 8 מיליארדי דולרים לתמיכה ברשתות ממשלתיות בארה"ב".

החברה נכנסה לאחרונה לתחום הסייבר. מקמהון סיפרה על המהלכים האלה. "עשינו גם הרבה השקעות בחברות סייבר. הסייבר נמצא היום בתוך כל המעשים והמוצרים שלנו. אנו עובדים עם לקוחות ביטחוניים וממשלתיים ולכן עושינו שיתוף פעולה עם כ-21 חברות אבטחת מידע אחרות בעולם. זה עוזר לנו לפתח מוצרים טובים יותר ללקוחות.

"חברות גדולות רוצות טכנולוגיות חדשות, אך מתמודדות עם קשיים ליישום בגלל מערכות ישנות. בגלל האופי של המערכות הישנות, קשה להגן עליהן. מגמה נוספת קיימת בניגוד שבין הרצון להכניס אבטחה למערכות ומצד שני מנסים להוציא אבטחה מפיצ'רים כדי לפשט אותם. אנחנו מטפלים בסייבר בעשור האחרון, והרשתות שלנו הן קורבן לניסיונות התקפה מרובים.

"כדי להתמודד עם המציאות הזו, פיתחנו גישת הגנה מבוססת מודיעין. המטרה היא לספק מידע מוקדם על התקפות. אנחנו מבינים שהתקפה היא לא אירוע בודד, אלא סדרה של אירועים. צריך להבין את התוקפים. גילינו שמוצרי מדף לא מספיקים, אז פיתחנו מוצרים לבד. עשינו שינוי תרבותי, הכנסנו את מודיעין הסייבר לכל מה שאנו עושים היום. 

"יש לנו תהליך הגנה של שבעה שלבים, כאשר בכל התקפה שאנו מזהים אנו מנתחים את המידע לפי השלבים. המטרה היא לזהות דפוס של התקפה".

היא התייחסה גם להכרזה על הקמת מרכז סייבר בישראל ואמרה כי "הכרזנו על מרכז של לוקהיד מרטין בישראל. אנחנו מחפשים להעצים את יכולות הסייבר שלנו ללקוחות מעבר לים. אנחנו שמחים להשקיע כאן, ורוצים את המוחות הטובים היותר בתחום. אתמול חתמנו על שיתוף פעולה עם EMC בתחומי ענן, סייבר ואנאליטיקה. אנחנו ניקח גם חלק במרכז שקם בבאר שבע".

אולי יעניין אותך גם