"להתייחס להתפתחות ברצינות"

האלוף (מיל') איל בן ראובן, שעמד בראש עמותת "לחופש נולד" אומר בתגובה לעסקה שאמורה להביא למידע על מג'די חלבי כי בזמנו העמותה בדקה ידיעות שהגיעו מאנשים שישבו בכלא

"באופן אישי כאחד שעסק בעניין, אני מתייחס להתפתחויות החדשות בצורה רצינית. אני לא יודע להגיד בוודאות מכיוון שאנחנו עוסקים באנשים שיש להם אינטרסים כאלה ואחרים, אבל צריך להתייחס לכך באופן ראוי", כך אומר האלוף (מיל') איל בן ראובן, מי שעמד עד לאחרונה בראש עמותת "לחופש נולד" שעסקה בשבויי ונעדרי צה"ל, בעקבות פרסום דבר העסקה שיכולה לשפוך אור על גורלו של החייל הנעדר מג'די חלבי, שנעלם בשנת 2005.

"אנחנו בזמנו ניסינו לבדוק כל כיוון אפשרי באשר לאיתור מג'די חלבי ובהחלט אחד הכיוונים היה גם דרך אנשים שיושבים בבתי הכלא", סיפר בן ראובן. כפי שפורסם, אסיר בכלא שיטה דורש אלפי שקלים ואת שחרורם של שני אסירים אחרים תמורת מידע על מקום קבורתו של חלבי. פרקליטות המדינה חתמה על הסכם חנינה עם שני האסירים, בתנאי שלא היו מעורבים ברצח וכי שרידי הגופה אכן יתגלו. 

בן ראובן אמר כי הוא אינו בקי בפרטים של העסקה שהתגבשה אך ציין כי "אנחנו עדיין מאוד רחוקים מהפתרון הסופי בסוגיה, אבל אם זה נכון אז כנראה בשלו התנאים גם אצל אותם אסירים שהחליטו לשפוך כרגע אור על הדברים".

כאשר נשאל האם לדעתו המקרה הזה ישפיע על תעלומות נעדרים נוספים של צה"ל, אמר "אני לא חושב שזה יכול לקדם או לפתוח צינור למקרים אחרים, כי מדובר במקרים שונים מאוד. הסיפור של מג'די חלבי הוא סיפור עצוב, משפחה שמחכה לבן כבר הרבה מאוד זמן, המשפחה וגם אני חיים בתקווה שמג'די עדיין בחיים אבל הצורך לדעת מה קרה הוא חשוב מאוד".

אולי יעניין אותך גם