"להפסיק את החתירה לנשק גרעיני"

שר הביטחון בפגישה עם מזכ"ל האו"ם בעניין איראן: "אי אפשר יהיה להשיג את המטרה אם תהיה עתה הקלה בסנקציות"

שר הביטחון, משה בוגי יעלון, נפגש עם מזכ"ל האו"ם ם באן קי-מון בניו יורק והתייחס בין היתר לפעילות פקחי האו"ם בסוריה ולסוגית הגרעין האיראני. בין היתר, אמר יעלון כי "האיראנים רוצים להמשיך בהעשרה כדי לייצר בסופו של דבר פצצה. מכך אנו מזהירים. יש להמשיך בסנקציות עד שהאיראנים יבינו שאין דרך להתחמק מההחלטה להפסיק את החתירה לנשק גרעיני.

״אנחנו מעריכים את פעילות האו״ם באזורנו, ובמיוחד עתה בסוריה בתהליך פירוקה מהנשק הכימי. בשאר אסד הבין שכדי לשרוד עליו להיפטר מנשק זה, אך עלינו להמתין לתוצאות, ולוודא שהוא לא מסתיר חלק ממנו. איננו מתנגדים לפיתרון דיפלומטי בסוגיית הגרעין האיראני, אבל המטרה צריכה להיות ברורה: אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני. אנו עדים עתה למתקפת חיוכים וקסם של רוחאני, שמופעלת ומתוזמרת על ידי חמנאי. אי אפשר יהיה להשיג את המטרה אם תהיה עתה הקלה בסנקציות. זה יגרום לרוחאני לשפר את המצב הכלכלי מצד אחד, ולא להפסיק את התוכנית הגרעינית מצד שני."

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden salutes as he walks along the Colonnade of the White House on Friday, March 12, 2021, en route to the Oval Office. (Official White House Photo by Adam Schultz)

שיחות הגרעין בוינה: נכונות אמריקנית להקל בסנקציות 

ראש משלחת איראן לשיחות וינה עבאס ערקצ'י בראיון בטלוויזיה האוסטרית: "ארה"ב הביעה נכונות לבטל רבות מהסנקציות, אך אין די בכך, ולנו יש דרישות נוספות״