"לא יכולים להסתמך על קבלני משנה"

בראיון פומבי שקיים ברק בארצות הברית הוא אומר כי ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להעביר את ההחלטה בעניין איראן, גם לא לארה"ב

שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ (צילום: אריאל חרמוני)

שר הביטחון אהוד ברק התראיין היום לכתב ה"ניו יורק טיימס", תום פרידמן בראיון פומבי במסגרת ביקורו בארצות הברית והתייחס לסוגיית התקיפה באיראן, ואמר בין היתר כי "ישראל לא רוצה להעביר את האחריות לביטחונה לקבלני משנה".

ברק הוסיף ואמר כי ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להעביר את ההחלטה בעניין איראן אפילו לא לבת בריתה הנאמנה ביותר, שהיא ארצות הברית.עם זאת, לדבריו, "הצבא האמריקאי מתכונן לכל אפשרות".

לדברי ברק כיום אין הבדלים בין הערכות המודיעין הישראלי ולהערכות בארה"ב לגבי איראן, וכי היא נחושה להשיג יכולת צבאית גרעינית. ברק הגיב גם לגבי הנעשה בסוריה ואמר כי ברגע שאסד יפנה את הכיסא כוחה של איראן יפגע.

לגבי בחירת מועמד האחים המוסלמים במצרים, מוחמד מורסי אמר ברק כי "אנו מצפים ממי ששולט במצרים לכבד את ההסכמים הבינלאומיים".

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה