"לא אמרתי שאם הייתי איראני, היה לי גרעין"

שר הביטחון הכחיש את דבריו בראיון לטלוויזיה האמריקנית. לטענתו מדובר היה במשפט היפותטי. ברק הבהיר עוד כי לישראל לא היה קשר לפיצוץ בבסיס הטילים האיראני

שר הביטחון, אהוד ברק

שר הביטחון, אהוד ברק, הכחיש הבוקר כי אמר בראיון לטלוויזיה האמריקנית "אם אני הייתי איראני - גם אני הייתי רוצה נשק גרעיני". בראיון לגלי צה"ל אמר ברק כי התכוון לכך בצורה היפותטית לחלוטין.

 

"הסברתי כי אני לא משלה את עצמי שהגרעין האיראני נועד לפגוע בישראל בלבד, כחלק מהמאבק העולמי שלנו לגייס את העולם לפעולה וסנקציות חריפות כדי לעצור את איראן", אמר ברק. 

 

לטענתו "צריך לשכנע מנהיגים כי התכנית מסוכנת לעולם כולו". שר הביטחון אמנם ביקר בעבר את הדיון הציבורי ומה שהוא כינה "הפטפטת" בנושא איראן, אך אמש בראיון לתכניתו של צ'ארלי רוז בתחנת PBS האמריקנית, הוא שוחח על סוגיית הגרעין האיראני ואפשרויות העומדות בפני ישראל בחלק ניכר של התכנית.

 

ברק התייחס גם לפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים האיראני בסוף השבוע האחרון. ברק הבהיר כי לישראל אין קשר לתקרית. "אני לא יודע איזה מחקרים איראן עושה, אך זה לא יפתיע אותי אם הם נגד ישראל", דברי ברק.

 

 

צפו בקטע מהראיון של ברק בתכניתו של צ'ארלי רוז בתחנת PBS:

 

אולי יעניין אותך גם

רותם בר. צילום: BDO Israel

מתקפות הסייבר המתוכננות של איראן, והאיום שלהן על ישראל

על פי דו"ח של Sky News שמקורו לכאורה במסמך איראני מסווג, מתקפת הסייבר הבאה תפגע במערכות ניהול מבנים, תטביע ספינת משא, תפגע בתעשיית השילוח הגלובלי ותגרום לפיצוץ במשאבות דלק ובתשתיות קריטיות אחרות