כצב"מים - אתגר טכנולוגי עצום

ראש ענף ים והגנה אווירית במפא"ת דיבר על הקושי לפתח כלים צוללים בלתי מאוישים שיוכלו לבצע משימות בעומק ומרחק של אלפי מטרים

סא"ל (מיל') ד"ר יובל כהן, ראש ענף ים והגנה אווירית במחלקה לאווירונאוטיקה במפא"ת, דיבר היום בכנס הכלים הבלתי מאוישים על הקושי בפיתוחם של כלים צוללים בלתי מאוישים ואוטונומיים ואמר כי "זה אחד האתגרים הגדולים ביותר של התעשיות הביטחוניות בעולם כיום".

כהן הוסיף והתייחס לפוטנציאל הכלכלי של הכלים האלה ואמר כי מדובר ב"תחום בעל פוטנציאל אדיר, עם שוק שעתיד לגלגל כשני מיליארד דולר בשנה עד לשנת 2020"

לדברי כהן ועד כה מעט מאוד חברות נכנסו לתחום בהעדר הצדקה כלכלית אך כי לאחרונה בעידוד הממשל האמריקאי חברת בואינג החליטה להיכנס לתחום ולהשקיע בו משאבים רבים.

"סוג התקשורת שעוברת באוויר אינה עוברת במים, וגם נתוני GPS אינם זמינים מתחת למים ולכן האתגר הטכנולוגי שבפיתוח כלי צולל לא מאויש הוא גדול מאוד. כלי צולל לא מאויש מחייב פיתוח רמת אוטונומיות והתמצאות עצמאית גבוהה שיוכלו לבצע משימות בעומק ומרחק של אלפי מטרים". 

  

אולי יעניין אותך גם

דניס הופמן, Dell Technologies. צילום: באדיבות החברה

חברת Dell טכנולוגיות חודרת לתחום הטלקום

תבנה רשתות תקשורת 5G למפעילים. פתרונות התשתית והשירותים החדשים יאפשרו לספקי התקשורת לפרוס ולנהל באופן אוטומטי אלפי מכשירי קצה, רשת ואחסון על פני מספר מיקומים