"כיפת ברזל" הבאה?

העיתון האמריקאי "בוסטון גלוב" מדווח כי בתוך ימים ייערך ניסוי חשוב במערכת "שרביט קסמים" המיועדת ליירוט רקטות ארוכות טווח

ימים ספורים לאחר סיום מבצע "עמוד ענן", מדווח היום העיתון האמריקאי "בוסטון גלוב", כי בישראל הולכים לבצע ניסוי חשוב במערכת "שרביט קסמים" (קלע דוד) המיועדת ליירוט רקטות בטווחים שונים, כולל טילים לטווחים בינוניים וארוכים, שנמצאים בידי החיזבאללה ואויבות נוספות של ישראל.

הניסוי שצפוי להערך בנגב יכלול גם נציגים מארצות הברית, ובהם נציגים של "ריית'און" האמריקאית ששותפה בפיתוח המערכת בתיווך רפאל.

בתחילת השנה פורסם באתר "ישראל דיפנס", כי על פי כלי התקשורת בארה"ב ממשל אובמה מתכוון לקצץ בתקציב הסיוע לתכניות ההגנה האווירית של ישראל, בפרט במימון פיתוח מערכות ה"חץ" ו"שרביט קסמים". ישנו צורך למצוא מימון מיידי לייצור והצבת לפחות 4-6 מערכות כאלה.

אולם, לאור ההצלחה הרבה לה זכתה מערכת היירוט "כיפת ברזל" במבצע האחרון, במידה והניסוי המדווח ב"שרביט קסמים" יוכתר בהצלה, יתכן והפרויקט יקבל מימון נוסף מארצות הברית.

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים