"כוחות ישראלים פועלים בסוריה"

"הסאנדיי טיימס": הכוחות פועלים לאיתור מאגרי נשק כימי וביולוגי

העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס" מצטט מקורות ישראלים הטוענים כי כוחות מיוחדים של ישראל פועלים בתוך סוריה לאיתור מאגרי נשק ביולוגי וכימי.

על פי הדיווח, המבצע הוא חלק מניסיון סודי לחבל בפיתוח של נשק לא-קונבנציונלי על ידי משטרו של הנשיא בשאר אסד. מקור ישראלי שצוטט בכתבה אמר כי "במשך שנים ידענו את המיקום המדויק של מאגרי הנשק הללו, אך בשבוע האחרון קיבלנו רמזים לכך שהמאגרים שונעו למיקומים אחרים". העיתון מדווח עוד כי בישראל נשקלו מספר חלופות למבצע, ביניהן תקיפה אווירית של מאגרי הנשק, אשר נפסלה בשל הסכנה לנזק שיכול להיגרם לבני אדם ולסביבה מפליטה של חומרים כימיים.

ה"סאנדיי טיימס" מדווח עוד כי גם פלישה קרקעית רחבה נשקלה, אך הוחלט כי היא מסוכנת מדי. בשבוע שעבר דווח כי ארה"ב ובנות בריתה, בהן ישראל, ערוכות למתקפה קרקעית במקרה של שימוש בנשק כימי על ידי המשטר הסורי.

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה