יתאמנו תוך כדי תעסוקה מבצעית

בעקבות הקיצוצים וצמצום התעסוקה המבצעית של מערך המילואים, יאלצו החיילים הסדירים לתפוס קו במשך תקופות ארוכות יותר ובצה"ל החליטו להוציאם לאימונים מסודרים תוך כדי התעסוקה המבצעית

בעקבות קיצוצי התקציב והשינויים המבניים בצה"ל, ובהם ביטול התעסוקה המבצעית של מערך המילואים, דבר שיביא לכך שחיילי הסדיר יתפסו קו לתקופות ארוכות יותר, החליטו בצה"ל לאמן את החיילים הסדירים תוך כדי התעסוקה המבצעית בשביל שלא יאבדו מכשירותם.

החטיבות ישלחו את הלוחמים לבסיסי האימון הפיקודיים במהלך התעסוקה המבצעית במסגרת תוכנית אימונים חדשה של זרוע היבשה לריענון ואימונים הלוחמים. הכוונה היא כי בהתחלה יבוצעו אימונים של מחלקות ובהמשך של פלוגות שלמות, כאשר בצה"ל שואפים לכך שלפחות פעם אחת במהלך התעסוקה המבצעית גם יתבצע אימון גדודי.

בין היתר בבסיס האימונים של פיקוד מרכז בלחיש יאמנו את החיילים גם בתרחישים שאופייניים למתארי הלחימה בגזרות הצפוניות והדרומיות ובתרחישי לחימה מגוונים.

הכתבה פורסמה לראשונה בעיתון ב"מחנה"

אולי יעניין אותך גם

A detachment from US Naval Mobile Construction Battalion 11 pours concrete for the walls of a new building at Hatzor Air Base. (US Naval Mobile Construction Battalion 11 )

דיווח: מבנה מטה פיקוד ומבצעים אמריקאי-ישראלי מוקם בבסיס חצור

על פי פרסום גלוי, חיל האוויר האמריקני חיפש קבלן להתקין גג בבניין חד-קומתי בשטח 700 מ"ר בבסיס. במפקדת CENTCOM סירבו להגיב לידיעה