"יש שליטה, אין הכרעה"

הלחימה בסג'עייה נמשכת באופן אינטנסיבי. עד כה הוטלו באזור 120 פצצות של טון מהאוויר. 29 קציני וחיילי צה"ל נהרגו מאז תחילת המבצע הקרקעי

צילום: דו"צ

המהלך הקרקעי בעזה נמשך: במהלך הלילה התנהלו חילופי אש בין כוחות צה"ל לבין מחבלי החמאס בשכנות סג'עייה, בה מרוכזת פעילות אינטנסיבית של חמאס. על פי דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז,  עד כה אותרו במסגרת המבצע כ-28 מנהרות.

גורם צבאי בכיר אחר אמר כי הכוחות הטילו 120 פצצות של טון כל אחת על אזור סג'עייה מאז החל המבצע. "הקו בסג'עייה יציב. יש שליטה, אין הכרעה. אנחנו מתקדמים בזהירות, מחפשים מנהרות. חמאס מנסה לגבות מחיר בקרב על המנהרות".

תא"ל אלמוז הסביר כי "ההישג המודיעיני בכל הנוגע למנהרות הוא מאוד משמעותי. כשחייל נכנס פנימה ומקבל משימה לחפש מנהרה - הוא לא הולך לתוך האפלה. יש מאות חיילים שעוסקים עכשיו בחיפוש מנהרות ומשימתם היא למצוא פיר שמוגבל לקוטר של כ-60-70 ס"מ והוא מוסווה - ממנו הוא צריך להבין שיש שם מנהרה. אני יכול לקבוע כי רוב המנהרות עליהן המודיעין הצביע נמצאות בידינו.

"חמאס מבין היטב ברגע שהוא מזהה מרחוק את חיילי צה"ל עומדים או נאחזים שתוואי שהוא תיכנן במשך שנים ושומר עליו כעל בבת עינו. ראינו רק לפני כמה ימים את המשמעות של המנהרות האלה במספר פיגועים באמצעות מנהרות. צריך לוודא שהחיילים מבינים את זה ולהמשיך לנהוג ברגישות ולשמור על עירנות ודריכות מבצעית". אמש נהרגו שני קציני צה"ל במהלך חילופי האש ברצועה. בכך עלה מספר ההרוגים במבצע "צוק איתן" ל-29 קציני וחיילי צה"ל.

בדבריו התייחס דובר צה"ל לחייל הנעדר סמל אורון שאול והדגיש כי "אנו עוסקים בהמשך הזיהוי של כל הפרטים שנמצאו בזירה, ממשיכים לברר את נסיבות המקרה וחוקרים כל הזמן את העובדות שמגיעות אלינו מהשטח. ברגע שיהיה לנו מידע נוסף נפרסם אותו". לדבריו, קשה לקבוע כעת את גורלו לפי המידע שידוע לצה"ל עד כה.

מנתוני צה"ל עולה כי מאז תחילת המבצע נתקפו כ-3,313 מטרות טרור. מתחילת הפעילות הקרקעית תקף צה"ל למעלה מ-1,833 מטרות טרור. כמו כן, חשפו כוחות צה"ל כ-63 פירי מנהרות של כ-23 מנהרות טרור. בשלב התמרון הקרקעי נפגעו למעלה מ-110 מחבלים ונתקפו כ-1,032 מטרות טרור.

אולי יעניין אותך גם