"ישר התחלתי לחלץ"

לוחמי חילוץ והצלה של פיקוד העורף סייעו בחילוץ המעורבים בתאונה בכביש 6. יד המקרה הביאה את רב"ט אופיר גור לזירת התאונה. כלוחם חילוץ והצלה נחלץ לעזרת הכוחות במקום: "הרגשתי שזו מטרת התפקיד וההכשרה שלי"

רב"ט גור בזירת האירוע (באדיבות אתר צה"ל)

רב"ט אופיר גור, לוחם בפלוגות החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, היה בדרכו לבסיס כשהתרחשה התאונה בכביש 6, בה התנגשו משאית ואוטובוס. בתאונה נהרגו ארבעה בני אדם ו-31 נפצעו. מפקדו של רב"ט גור, הוא ועוד כשלושה חיילים חשבו תחילה שמדובר בתאונה קטנה, אבל לאחר שראו את כמות האמבולנסים ומסוקי החילוץ המפלסים את דרכם למקום התאונה הם הבינו שמדובר באירוע רב נפגעים.

"יצאנו מהאוטו ורצנו לכיוון זירת התאונה", שיחזר בשיחה לאתר צה"ל רב"ט אופיר גור. "זו הייתה הפעם הראשונה שנתקלתי באירוע כזה", העיד והוסיף כי "בהתחלה נרתעתי כי לא הבנתי מה קורה שום תרגיל לא מדמה את מה שהיה שם".

למרות זאת, רב"ט גור לא איבד את העשתונות. בזמן שמפקד הגדוד סייע בהכוונת המסוקים, הוא חבר לכוחות כיבוי האש. "הם ראו לפי הכומתה והסיכה שאני מוכשר לחילוץ ויודע איך לעבוד עם הכלים שלהם, וישר התחלתי לחלץ", הוא נזכר. "התחלתי להריץ בראש את כל מה שלמדנו בהכשרה ואת דרכי פעולה לחילוץ חלקי גופות", סיפר.

במהרה נהרו אל המקום חיילים נוספים שחשו להושיט עזרה לכוחות החילוץ וההצלה. "היו שם חיילים מחטיבות אחרות, אבל אנחנו היינו היחידים שמוכשרים לעשות את העבודה הזו, ולכן רק אנחנו יכולנו לסייע", אמר רב"ט גור והדגיש כי "מה שמייחד אותנו זה המעבר החד בין שגרה לחירום".

"הרגשתי שזה מה שבאתי לעשות - שזו מטרת התפקיד וההכשרה שלי. זה מאוד מספק", סיפר רב"ט גור. בדרך חזרה אל הבסיס, שקעו הוא וחבריו בזיכרונות מאירוע החילוץ. "כל הדרך עברו אוטובוסים וחשבתי רק על התאונה. קשה לישון בלילה אחרי הדברים שראינו, אבל זה התפקיד שלנו וזו המטרה שלנו בפלוגות החילוץ וההצלה", סיכם.

אולי יעניין אותך גם