"ישראל תקפה שיירה בגבול סוריה"

העיתון "אל ג'רידה": מטוסי קרב ישראלים תקפו שיירה שנשאה טילים מסוריה ללבנון. אין אישור לידיעה ממקורות אחרים

(צילום: דו"צ)

עיתון "אלג'רידה" הכווייתי מצטט לטענתו מקור בכיר בירושלים אשר טוען כי מטוסי קרב ישראלים הפציצו לפני יומיים משאית שנשאה טילים על גבול לבנון - סוריה. עוד נמסר כי המשאית הייתה בדרכה לידי חיזבאללה. לידיעה אין אישור ממקורות נוספים.

רק אתמול התייחס שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון למתרחש בסוריה ואמר כי "אנחנו עוקבים אחרי הטיפול של המשטר הסורי ומה שנקרא פירוק הנשק הכימי, תהליך שמלווה כבר בפיקוח בינלאומי. נכון לעכשיו המשטר עומד בהתחייבויות שלו. אבל המבחן יהיה התוצאה בסוף. האם בסוף הוא ינסה להסתיר או להחביא או להשאיר איזושהי יכולת או באמת יתפרק מהכול? את זה ימים יגידו.

"בעניין פעילות בכלל בסוריה, אנחנו עדיין שומרים על הקווים האדומים שלנו, אני מזכיר אותם: לא נאפשר העברת אמל"ח איכותי מסוריה לארגוני טרור, בדגש על חיזבאללה; לא נאפשר העברת נשק כימי לשום גורם עוין, וכמובן לא נאפשר הפרת הריבונות שלנו ברמת הגולן. בנושא הכימי עדיין לא היה ניסיון, בדברים האחרים כל ניסיון כזה נענה בפעילות שלנו".

אולי יעניין אותך גם

חיילי צה״ל בגבול סוריה, פברואר השנה. צילום: Patrick Semansky/Pool via REUTERS

דיווח: "הרוסים איבדו את סבלנותם בעניין התקיפות הישראליות בסוריה"

משרד ההגנה הרוסי פרסם שתי תגובות לתקיפות האוויר הישראליות, דבר המהווה שינוי בעמדות הרוסיות בעניין. מקור רוסי מדווח כי הנושא קשור לשיחות פוטין וביידן בחודש שעבר