"ישראל שוב תקפה בסודן"

פרסום ראשון בישראל - כלי תקשורת סודניים דיווחו בשבת על תקיפה שבוצעה סמוך לגבול עם מצרים ומיוחסת לישראל. זו הפעם השלישית שעולות טענות על תקיפות ישראליות בסודאן

"ישראל שוב תקפה בסודן"

רכב שהותקף בסודאן, בתקיפה קודמת שיוחסה לישראל

האם צה"ל תקף שיירות נשק בדרך לסיני?

כלי תקשורת סודנים מדווחים ביממה האחרונה כי כוח אווירי זר תקף שיירה בת מספר טנדרים. על-פי הדיווח, התקיפה בוצעה בסוף חודש נובמבר באזור צפון סודן, בקרבת הגבול עם מצרים וכי ניצוליה חזרו אל תוך סודאן. במקביל, דווח על שני מסוקים וכח קרקעי שפשט בשבוע שעבר על אחד האיים לאורך חופי סודן.

יש לציין שגורמי צבא סודנים רשמיים הכחישו כל תקיפה או חדירה של כוח זר לשטחם, אבל כלי התקשורת במדינה טוענים כי הייתה פעולה צבאית ישראלית. אחד מהם הוא האתר SUDAN MEDIA CENTER.

אין זאת הפעם הראשונה שמגיעים דיווחים אודות תקיפות מסתוריות בסודן. רק באפריל האחרון דווח על תקיפת שני כלי רכב פרטיים, בהם ישבו בכירים במערך הרכש של החמאס.מעולם לא נתקבל אישור לידיעה זאת.

כלי תקשורת זרים ייחסו את התקיפה הזו ותקיפה קודמת נוספת לכוחות ישראליים. סודאן נמצאת בנתיב הברחת הנשק מאיראן לרצועת עזה, דרך סיני.

אולי יעניין אותך גם

אייל שרון. באדיבות המצולם 

ראש תחום מודיעין לשעבר ביחידת הסייבר של המשטרה: ״לא הייתה הזמנת האזנה ללא צו״ 

אייל שרון שירת 30 שנים במשטרה וסיים כראש תחום מודיעין ביחידת הסייבר הארצית בלהב 433. בראיון, מתייחס שרון לטענות שעלו בכתבות בכלכליסט, וטוען שבכל הקשור לעבודה משותפת עם חטיבת הסיגינט - תמיד נדרש צו שופט לפעולות האזנה