ישראל והודו יפתחו מערכת נגד טילים סיניים

לפי אתר defensenews הדיונים בנושא מתקיימים כבר מעל לששה חודשים, והתכנית קיבלה את אישור משרד ההגנה ההודי. המערכת ההודית תפותח בשיתוף פעולה של רפאל ותע"א עם חברות הודיות

מערכת טילי Prithvi שפותחה על ידי הודו - cnbcpakistan

הודו וישראל יבנו במשותף מערכת נגד טילים גרעיניים וקונבנציונאליים סיניים. כך על פי פרסום באתר defensenews.

התכנית החדשה , שאין לה עדיין שם, כבר אושרה על ידי משרד ההגנה ההודי , עם חוזה שצפוי להיחתם בשישה החודשים הקרובים, כך גילה מדען בארגון ה-DRDO (ארגון המו"פ של צבא הודו) במהלך תערוכת Defexpo המתקיימת בימים אלו בהודו.

בתכנית ההגנה מפני טילים המוצעת ישתתפו רפאל והתעשייה האווירית לישראל בשותפות עם DRDO, חברת Bharat Dynamics וחברת Bharat Electronics Limited, שתיהן בבעלות ממשלת הודו.

המערכת תשלב את מערכת ההגנה האווירית Prithvi בייצור עצמי של הודו, עם מכ"ם הגילוי הנייד שנבנה על ידי BEL בשיתוף עם תעשייה אווירית.

"התכנית להגנה מפני טילים המוצעת תהיה רשת של מערכות הגנה אווירית ומכ"מים תוצרת הודו וישראל", אמר מנהל בכיר ברפאל במהלך התערוכה לאתר. אותו בכיר הוסיף כי מערכות טילים נוספות, לטווח קצר וטווח בינוני, יותאמו לשימוש על ידי הודו.

מקורות במשרד הביטחון ההודי אמרו לאתר כי השיחות סביב התכנית להגנה מפני טילים מתנהלות כבר שישה חודשים, אך לא מסרו פרטים על גורלה של התכנית. הגורם הבכיר ברפאל, אמר כי החברה שלו הציעה לבנות מערכת C4I ייעודית לתכנית. אותו בכיר אמר כי להודו אין כיום מערכת C4I להגנה מפני טילים.

אולי יעניין אותך גם