"ישראל אישרה שימוש בטילים בסיני"

מקורות במצרים מדווחים כי המבצע "לטיהור קני מחבלים בסיני הסתיים", אך המרדף אחר חוליית החמושים נמשך. על פי מקורות בקהיר בין 20-23 מחבלים נהרגו בתקיפה

כוחות צבא מצרי (ארכיון: AP)

המבצע חסר התקדים של הצבא המצרי לטיהור קני מחבלים בחצי האי סיני הגיע לסיומו לאחר כחמש שעות, כך מדווחים גורמי ביטחון מצריים לכלי התקשורת המקומיים. לטענתם המבצע אמנם הסתיים, אך לא המרדף אחר אלה האחראים לפיגוע באירע ביום ראשון באזור כרם שלום.

"בין 20 ל-23 פעילי טרור חמושים נהרגו במהלך המבצע", הוסיפו הגורמים ואמרו כי המחבלים השתייכו לארגוני הג'יהאד העולמי שהכו שורש בסיני, במיוחד לאחר היווצרות הוואקום השלטוני באזור, בשל נפילת משטר הנשיאות של חוסני מובארק לפני כשנה וחצי.

בנוסף, אמר גורם ביטחוני לאתר "אל-יום אל סאבע" כי ישראל נתנה את אישורה למצרים לעשות שימוש במסוקים וכלים צבאיים כבדים ומתקדמים במהלך המבצע בחצי האי. בשעות הלילה תקפו מסוקי קרב מצריים באמצעות טילים מחבלים חמושים באל-עריש. מדובר בפעם הראשונה מאז מלחמת יום כיפור שמצרים עושה שימוש בטילים באזור. "קיבלנו אישור מישראל לאור התיאום הביטחוני בין מצרים לישראל ובשל מחויבותנו לסעיפי הסכם השלום בין המדינות", אמר המקור לאתר.

אתר החדשות "אל-מסראוי", שפך קצת אור על דרך קבלת ההחלטות בשלטון המצרי. על פי דיווח שהעלה החלטה לתקוף בסיני התקבלה בישיבה של הפיקוד הצבאי וכוחות המשטרה ביום שני. בפגישה הוסכם על התקפה שיבצע חיל האוויר המצרי נגד קני הטרור בשלושה מוקדים, ביניהם רפיח ושייח זווייד.

על פי דיווחים נוספים, המגיעים מפי מקורות במפלגת "החירות והצדק" של האחים המוסלמים, חמאס תגבר באופן ניכר את כוחותיו לאורך הגבול בין עזה לסיני, במטרה למנוע הגעת תגבורת לחוליות הטרור. המקורות אמרו כי "חמאס הביעה תמיכה במהלכי צבא מצרים בסיני והכריזה על כוננות ביטחונית לאורך הגבול כדי למנוע תנועת אזרחים באזור ולסכל הברחת נשק למצרים".

כזכור ביום ראשון תקפו כמה עשרות מחבלים, ביניהם גורמים המשתייכים לארגון הסלפי המצרי הקיצוני ״תכפיר ואל היגרה״ וגורמים המשתייכים ל״צבא האיסלם״, מוצב מצרי בצפון סיני. המחבלים הרגו 16 חיילים מצריים והשתלטו על שני כלי רכב משוריינים של הצבא המצרי. המחבלים דהרו לעבר הגבול עם ישראל וניסו לחדור לשטחה. משוריין אחד התפוצץ בגבול עצמו, השני חוסל על ידי כלי טיס של חיל האוויר לאחר שנסע כשני קילומטרים בתוך השטח הישראלי.   

אולי יעניין אותך גם