"ישראל אחראית לפיצוץ בבסיס הטילים"

גורם איראני בכיר אומר לעיתון הבריטי "הגארדיאן" כי מאחורי הפיצוץ בבסיס הטילים, בו נהרגו 17 בני אדם, עומדת ישראל

בסיס הטילים "סאג'אד"

גורם איראני בכיר אמר בראיון לעיתון הבריטי "הגארדיאן" כי המוסד הישראלי היה אחראי לפיצוץ בבסיס הטילים מדרום לטהרן, שאירע ביום שבת האחרון. על פי אותו גורם, שהוגדר כמי שמנהל קשרים הדוקים עם השלטון האיראני, "הפיצוץ הוא חלק מהמלחמה המתנהלת עם איראן מתחת לפני השטח, אותה מובילה ישראל".

לטענת אותו גורם, הפיצוץ בסוף השבוע, ופיצוץ דומה שאירע בבסיס טילים אחר לפני כשנה, "הם פעולות חבלה שבוצעו על ידי סוכנים ישראלים, המכוונות להפסקת תכנית הגרעין".

איראן הרשמית, אגב, טוענת בתוקף כי הפיצוץ התרחש בעקבות תקלה שאירעה בפריקת תחמושת שהועברה לבסיס על ידי שיירה של הצבא. בפיצוץ עצמו נהרגו 17 בני אדם, ביניהם בכיר במשמרות המהפכה, הנחשב לאבי תכנית הטילים של המדינה.

אמש ציטט המגזין האמריקני "טיים" גורם מודיעיני מערבי הטוען כי "הפיצוץ בבסיס הטילים האיראני בשבת – לא היה תאונה, בניגוד למה שטוענים האיראניים". בראיון מיוחד למגזין מוסיף המקור ואומר כי במערב מתכננים לבצע "חבלות נוספות במטרה לעכב את תכניתה של איראן להשיג נשק גרעיני".

 


אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה