יעלון: פעולות 'תג מחיר' הן טרור לכל דבר

שר הביטחון התייחס למצב המתוח באיו"ש ואמר כי במערכת הביטחון עושים כל מה שניתן על מנת למגר את התופעה

(צילום: אריאל חרמוני משהב"ט)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס לאירועי "תג מחיר" האחרונים שאירעו באיו"ש. "התופעה הפסולה המכונה 'תג מחיר' היא בעיניי טרור לכל דבר, ואנו פועלים ונפעל כלפי מבצעיה באפס סובלנות וביד נחושה וקשה כדי למגר אותה", אמר יעלון.

הוא המשיך ואמר כי "מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שמתוכה ייצאו תופעות מסוג זה: הן פסולות חוקית ומוסרית, מכערות את פניה של ישראל ופוגעות באופן קשה בהתיישבות, שתושביה הם ממלכתיים ושומרי חוק. אין כל קשר בין פורעי החוק הללו לבין ההתיישבות ואנשיה ישרי הדרך.

"לא נאפשר לקבוצות שוליות, קיצוניות ואלימות להשתלט בכוח ובניגוד לחוק על קרקעות לא להן, לאיים על תושבים פלסטיניים שמעבדים את אדמותיהם ולהתנהג בשטח באופן ביריוני שמסכן את שלום הציבור ועלול להצית תבערה. נמשיך להפעיל את כל האמצעים העומדים ברשותנו כדי לסלק אותן מתוכנו".

הדברים מגיעים לאחר שמספר כלי רכב פלסטיניים הועלו באש בכפר באזור שכם, כנראה כ"נקמה" על האירוע הקשה שאירע בכפר קוסרא. כזכור, אתמול נכנסו לכפר מספר ישראלים. על פי עדויות הצעירים הגיעו למקום כמטרה לפגוע ברכוש פלסטיני. הישראלים שנכנסו לכפר סיפרו כי הפלסטינים רדפו אחריהם ותפסו 11 מהם והחזיקו אותם במבנה בכפר. על פי עדויות הישראלים הפלסטינים יידו לעברם אבנים.

במזל, מנהיגי הכפר תפסו פיקוד על האירוע, הגנו על הישראלים וקראו לכוחות צה"ל לבוא לחלץ את הצעירים הלכודים. לאחר דין ודברים - בסיוע פעילים מארגון "רבנים למען זכויות אדם" ובתיווך מנגנוני הקישור הפלסטיניים - המתנחלים שוחררו לידי צה"ל.

במערכת הביטחון רואים את האירוע בחומרה רבה. לדברי גורמים בצבא מדובר באירוע שיכול היה להסתיים באופן קשה ביותר, ולהבעיר את השטח. באיו"ש נשמרת עדיין כוננות גבוהה בעקבות המצב המתוח.

אולי יעניין אותך גם