יעלון: איראן משטה בעולם

השר לעניינים אסטטרגיים התייחס למו"מ המתנהל בבגדד בין המערב לאיראן וטען כי מדובר בהעמדת פנים של טהרן. בנאום שנשא בכנס האש הבינ"ל אמר כי "ההגנה הכי טובה זו התקפה"

השר יעלון (צילום: coming up)

"איראן משטה בעולם וכל מטרתה היא להרוויח זמן", אומר המשנה לראש הממשלה, השר משה (בוגי) יעלון, בהתייחסות לדיווחים המגיעים מבגדד, שם מנהלות מעצמות המערב סבב שיחות עם איראן בנוגע לעתיד התכנית הגרעינית שלה.

"כל עוד הצנטריפוגות מסתובבות, אנו לא רגועים. הסנקציות חייבות להימשך באופן חריף, לצד בידוד בינלאומי, תמיכה באופוזיציה ואופציה צבאית אמינה, שכדי להימנע ממנה צריך להפעיל את כל האמצעים האחרים. במידה שכל אלו לא יעזרו, ייתכן שמישהו יצטרך להפעיל מהלך צבאי מול איראן", אמר יעלון. על פי הדיווחים איראן והמערב קרובים להשגת הסכם שיביא לפשרה בכל הנוגע ליכולות העולם לפקח על פיתוח היכולת הגרעינית של איראן.

ועל רקע המתרחש בבגדד, השר יעלון התייחס לנושא ההגנה האקטיבית של ישראל במהלך נאום שהעניק בכנס האש הבינ"ל השני, המתקיים בימים אלה בבית התותחן בזיכרון יעקב. "צריך צבא חזק ומאיים במידה ומישהו יחליט לנסות אותנו בקרב צבא מול צבא", אמר יעלון והוסיף כי נושא ההגנה האקטיבית הוא חשבו אך יש לזכור גם כי מדובר במצרך יקר ביותר. "ההגנה הרב שכבתית יקרה ולכן אני לא מוותר על התקפה - זו ההגנה הכי טובה", אמר יעלון.

הוא הוסיף כי אין פתרונות ייחודיים לאיומים העומדים בפנינו. "צריך לפעול לפתרונות גנריים, ורסטיליים שיתאימו לכל המתארים - מעזה ועד איראן".

לסיקור המלא של כנס האש 

אולי יעניין אותך גם