יחידות הבקרה של רש"ת עברו שדרוג

רשות שדות התעופה סיימה את עבודות השדרוג ביחידות הבקרה שלה בצפון ובדרום הארץ, האחראיות לניהול מרבית התנועה האווירית האזרחית בתחומי ישראל, בין היתר הותקנו גם מערכות קשר, הקלטה ותחקור חדשות

רשות שדות התעופה סיימה את עבודות השדרוג ביחידות הבקרה שלה בצפון ובדרום הארץ במסגרת שיפור הבטיחות. העבודות, שנעשו בתיאום עם חיל האוויר, כללו את הרחבת עמדות העבודה המבצעיות והתקנת טכנולוגיות חדשניות המותאמות לפעילות התעופה האזרחית.

יחידת בקרה צפון שממוקמת בהר מירון היא יחידת פיקוח טיסה אזרחית שממוקמת בתוך יחידת צבאית, היחידה מנהלת את מרבית התנועה האווירית האזרחית שנכנסת, חוצה ויוצאת מתחומי מדינת ישראל. היחידה שייכת לחטיבת המבצעים ברש"ת. במקביל, מפעילה רש"ת גם את יחידת בקרה דרום הממוקמת סמוך למצפה רמון.

פרויקט השדרוג בבקרה צפון כולל: הגדלת תשתיות יחידת הבקרה, התקנת מערכות קשר חדשות ומערכת הקלטה ותחקור חדשות, התקנת מערכת חדשה לשיפור עבודת התיאום בין הפקחים בעמדות בתוך היחידה ומול יחידות "שכנות", התקנת מערכת אינטגרטיבית חדשה של מידע מבצעי לפקח.

עלותו הכוללת של הפרויקט עמדה על 12 מיליון שקל והוא כלל גם "אזרוח" של הציוד המבצעי והתאמתו לתקנים האזרחיים.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015