יחידות הבקרה של רש"ת עברו שדרוג

רשות שדות התעופה סיימה את עבודות השדרוג ביחידות הבקרה שלה בצפון ובדרום הארץ, האחראיות לניהול מרבית התנועה האווירית האזרחית בתחומי ישראל, בין היתר הותקנו גם מערכות קשר, הקלטה ותחקור חדשות

רשות שדות התעופה סיימה את עבודות השדרוג ביחידות הבקרה שלה בצפון ובדרום הארץ במסגרת שיפור הבטיחות. העבודות, שנעשו בתיאום עם חיל האוויר, כללו את הרחבת עמדות העבודה המבצעיות והתקנת טכנולוגיות חדשניות המותאמות לפעילות התעופה האזרחית.

יחידת בקרה צפון שממוקמת בהר מירון היא יחידת פיקוח טיסה אזרחית שממוקמת בתוך יחידת צבאית, היחידה מנהלת את מרבית התנועה האווירית האזרחית שנכנסת, חוצה ויוצאת מתחומי מדינת ישראל. היחידה שייכת לחטיבת המבצעים ברש"ת. במקביל, מפעילה רש"ת גם את יחידת בקרה דרום הממוקמת סמוך למצפה רמון.

פרויקט השדרוג בבקרה צפון כולל: הגדלת תשתיות יחידת הבקרה, התקנת מערכות קשר חדשות ומערכת הקלטה ותחקור חדשות, התקנת מערכת חדשה לשיפור עבודת התיאום בין הפקחים בעמדות בתוך היחידה ומול יחידות "שכנות", התקנת מערכת אינטגרטיבית חדשה של מידע מבצעי לפקח.

עלותו הכוללת של הפרויקט עמדה על 12 מיליון שקל והוא כלל גם "אזרוח" של הציוד המבצעי והתאמתו לתקנים האזרחיים.

אולי יעניין אותך גם

מערכת סיגה גארד להגנה על תשתיות בהתקנה. צילום: יח״צ, באדיבות החברה

רשות המים הפעילה פיילוט מרכז בקרה הגנתי לתשתיות הקריטיות

המרכז הוקם כמענה לסדרת מתקפות הסייבר על תשתיות המים והביוב הלאומיות בישראל בשנת 2020, שעל פי פרסומים זרים בוצעו על ידי גורמים מחוץ למדינה