טקסס אינסטרומנטס נגד אינטל

טקסס אינסטרומנטס חושפת טאבלט מבוסס על מעבד Omap 4470

טאבלט של טושיבה מבוסס על מעבד OMAP של חברת TI (תמונה: צילום מסך)

טקסס אינסטרומנטס חושפת טאבלט ראשון מתוצרת טושיבה המבוסס על מעבד ה-Omap 4470 מתוצרתה. הטאבלט מריץ את מערכת ההפעלה Windows RT המותאמת לעבודה עם ליבות מתוצרת ARM .

"זה לא היה קל, כי זו עבודה חדשה עבור כל המעורבים", אמר ביל קרין, מנהל מוצר ביחידה העסקית של מעבד OMAP בחברת TI. קרין סיפר לאתר EE Times שההשקה היא פועל יוצא של עבודה משותפת עם מיקרוסופט בשנתיים האחרונות על מערכת ההפעלה שבמקור הייתה מיועדת למעבדים בתצורת x86. כאשר נשאל על היכולת של גרסת ה-RT להתחרות עם הגרסה הרגילה של WINDOWS, אמר קרין כי היתרון של הגרסה החדשה טמון בצריכת האנרגיה הנמוכה. "אנחנו יכולים להישאר מחוברים גם בזמן המתנה, אינטל לא יכולים", הוא אמר. "זו רמת הספק של ARM ש- OMAP יכול להשיג וטאבלטים המבוססים על הפלטפורמה שלנו יהנו מחיי סוללה ארוכים יותר".

גם בתחום הגרפיקה מאמינים ב-TI שיש להם יתרון על פני מתחרים אחרים המבוססים על ARM. קרין הסביר כי למרות שחברת Nvidia ידועה בפיתוחים הביתיים שלה, היא סובלת מצאוורי בקבוק ברוחב הפס של הזכרון – בעיות שלא קיימות במוצרים של TI. "יש כבר הרבה למידה ב-TI בכל הנוגע ל-Windows", אמר קרין וציין כי הצוות שלו התרחב עד כדי כך שהוא היה צריך לעבור למתקן גדול ברדמונד, וושינגטון. באשר לעבודה עם Microsoft, ציין קרין שזה היה קשה לעבוד עם ענקית התוכנה, אבל ציין שזה היה ניסיון "ייחודי".

אולי יעניין אותך גם

צוות מרכז הפיתוח של ג׳ונס בישראל. צילום: אסנת קרסננסקי

סטארט-אפ הפרופטק Jones גייס 12.5 מיליון דולר לקידום פלטפורמה לניהול חללי עבודה בבנייני משרדים

ג'ונס, שהפלטפורמה שלה מותקנת בחללי עבודה של חברות דוגמת גוגל, ספוטיפיי ואמזון, שואפת לפתח אותה כך שתאפשר לנהל משרד בבניין משרדים ולהזמין באפליקציה שירותים שוטפים