טיל ה"סטאנר" יהיה מהמתקדמים בעולם

הטיל ינוע לעבר המטרה במהירות של יותר מפי חמש ממהירות הקול מיועד לפגיעה "ברזל בברזל"

מערכת שרביט קסמים (צילום: רפאל)

טיל ה"סטאנר" שהוא חלק ממערכת "שרביט קסמים" שרפאל מפתחת עם חברת רייטיאון האמריקאית לצורך יירוט רקטות ארוכות טווח וטילי שיוט, יהיה אחד מהטילים המתקדמים בעולם.

הטיל שהוא למעשה טיל אוויר- אוויר מתקדם, מיועד לפגיעה קינטית, כלומר "ברזל בברזל" והוא נע לעבר המטרה במהירות של יותר מפי חמש ממהירות הקול. 12 משטחי היגוי ומנוע רב עוצמה מעניקים לטיל כושר תמרון מעולה.

הטיל צפוי להיות הבסיס לכל טיל אוויר-אוויר מתקדם שהחברה עשויה לפתח בעתיד, ראשו שנקרא "ראש דולפין" בגלל צורתו המיוחדת, מאפשר לשני חיישנים לעבוד במקביל גם בתנאים קיצוניים.

רפאל מקווה כי באמצעות השותפות שלה עם רייטיאון היא תוכל לשווק את מערכת "שרביט קסמים" למדינות זרות. רבות מהן זיהו את הצורך המבצעי להיות מסוגלות להגן על עצמן או על כוחותיהם מפני רקטות מדגמים שונים. רפאל מציעה ליצוא גם את מערכת "כיפת ברזל" המבצעית, אחת הלקוחות הפוטנציאליות היא דרום קוריאה החוששת מאיום רקטות של צפון קוריאה.

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ