טיל אוויר-אוויר איראני חדש

הטיל בשם Maqsoud מסוגל לפגוע במטרות בטווח של 300 ק"מ. כך על פי פרסום בסוכנות הידיעות פארס

מהדי פארהי (Mehdi Farahi) סגן שר ביטחון וראש התעשייה האווירית והחלל של איראן - farsnews.com

משרד הגנה האיראני החל בייצור טילי אוויר-אוויר ארוכי טווח חדשים בשם Maqsoud לטווח של 300 ק"מ, כך על פי דיווח באתר airforce-technology. את ההודעה מסר סגן ראש המטה של הכוחות המזוינים האיראניים, תא"ל מוחמד חג'אזי.

מערכות הטילים החדשות לטווחים ארוכים נחשפו בשבוע שעבר במהלך טקס שנערך בטהרן, כך על פי סוכנות הידיעות.

חג'אזי צוטט על ידי סוכנות הידיעות פארס כאומר: "איראן הצליחה לפתח את טיל ה-90 Fakour , טיל אוויר-אוויר לטווח בינוני ועכשיו אנו בונים את טילי Maqsoud לטווחים ארוכים".

מבלי לספק פרטים נוספים, חג'אזי ציין כי הכוחות המזוינים של איראן עובדים היום על 17 פרויקטים של מערכות לחימה אוויריות, לצד 11 פרויקטים בתעשיית התעופה והחלל.

לעמוד הפייסבוק של ישראל דיפנס - לחצו כאן
https://www.facebook.com/israeldefense

בכנס שנערך בטהראן בנושא לוחמה אווירית, אמר חג'אזי כי המומחים הצבאיים של איראן פתרו בעיה במיקוד במערכות טילי Qader ו- Nasr המיוצרים באיראן.

בהתייחסו לטילים, אמר שר ההגנה האיראני, תא"ל חוסיין דהקאן: "על ידי תכנון ובנייה של טילי אוויר-אוויר אלו בפעם הראשונה באיראן, מטוסי הקרב של חיל האוויר יהיו מצוידים בטילי Qaderמתקדמים עם טווח של מעל 200 ק"מ וטילי Nasr לטווח של 35 ק"מ". 

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ