טייסי קרב עברו עבירות ביטחון מידע

14 טייסי קרב ואנשי צוות אוויר חשודים שהעבירו לטלפונים הניידים החכמים שלהם חומרים מסווגים של חיל האוויר בניגוד לפקודות ולנהלים

פרשת עבירות ביטחון מידע חמורה בחיל האוויר: 14 טייסי קרב ואנשי צוות אוויר חשודים שהעבירו לטלפונים הניידים החכמים שלהם חומרים מסווגים של חיל האוויר בניגוד לפקודות ולנהלים. כך דווח בגל"צ. 

שני אנשי צוות אוויר, נשפטו לחמישה ימי מחבוש לאחר שהתברר שעברו על נהלי ביטחון שדה ועשו שימוש בטלפון הסלולרי בניגוד לפקודות. המכשירים הועברו לבדיקת גורמי הגנה בסייבר בחיל - האוויר, במכשירים נמצאו תמונות והודעות בעלות תוכן מסווג.

בעקבות כך, נלקחו מכשירים נוספים לבדיקה ונמצאו בחלקם ממצאים דומים. 12 קצינים נוספים נשפטו וננקטו נגדם צעדים משמעתיים.

מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל אמר בסיכום התחקיר כי "צריך להבין שאפשר וצריך לשמור על המידע אחרת. אתם, המפקדים של חיל האוויר, צריכים לדבר על זה עם אנשיכם. הכלים המרכזיים לטיפול הם בראש ובראשונה פיקודיים. שינוי תרבותי לוקח זמן. זה מתחיל בשיחות שתעשו. הציפייה שלי היא לעשייה טוטאלית בעניין זה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בחיל - האוויר מתייחסים בחומרה רבה לאירוע. מפקד החיל, אלוף אמיר אשל כינס קצינים מדרגת סא"ל ומעלה לתחקיר האירוע ומתן הנחיות פיקודיות ומקצועיות בנושא".