"טורקיה העבירה לאיראן זהות מרגלים ישראלים"

ה"וושינגטון פוסט": אנקרה חשפה בפני טהרן רשת מרגלים ישראלית שפעלה בשטחה. על פי העיתון המהלך בוצע במטרה "לפגוע במודיעין הישראלי"

נשיא טורקיה ארגואן (צילום: AP)

העיתון "וושינגטון פוסט" מפרסם כי טורקיה חשפה בפני איראן רשת מרגלים ישראלית מקומית שפעלה באיראן. בעל הטור דיוויד איגנשיוס בעיתון טוען כי על פי מקורב למקורות בכירים בממשל אובמה, טורקיה גילתה למודיעין האיראני את זהותם של כעשרה מרגלים מקומיים, שנפגשו בטורקיה עם המפעיל שלהם מהמוסד.

עוד מפרסם העיתון כי המודיעין הישראלי הפעיל את הרשת מטורקיה בעיקר בשל הגבול המשותף שחולקות שתי המדינות. על פי ה"וושינגטון פוסט" הטורקים החליטו לבצע את המהלך במטרה לפגוע ביכולת המודיעינית של ישראל.
הדיווח לא מציין בדיוק מתי אירעה העברת המידע לאיראן אולם מציין כי מדובר במהלך שפגע בניסיונות הפיוס בין ישראל לטורקיה, בעקבות אירועי המשט לעזה, בו נהרגו תשעה אזרחים טורקים מאש צה"ל במהלך השתלטות על ספינת ה"מרמרה".

כזכור, לפני כחצי שנה התנצל ראש הממשלה בנימין נתניהו על אירועי המשט, אולם עד כה המהלכים להשבת היחסים התקינים בין המדינות תקועים ולא מתקדמים.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015