חשיפה: מנהלת סייבר חדשה

מיועדת לפעול במתכונת מנהלת "חומה" ומנהלות נוספות. גורמים ביטחוניים: ההחלטה מעידה על מרכזיות הנושא

עוד עדות לחשיבות הרבה שמייחסים בישראל לתחום לוחמת הסייבר: משרד הביטחון הישראלי עומד להקים בקרוב מנהלת מיוחדת לתחום לוחמת הסייבר. כך נודע לישראל דיפנס. המנהלת החדשה תרכז את המאמצים של גופי הביטחון והתעשיות הביטחוניות בישראל בפיתוח מערכות מתקדמות בתחום.

ההחלטה על הקמת המנהלת התקבלה עוד לפני מתקפת הסייבר האחרונה, שהביאה לחשיפת פרטי כרטיסי אשראי של ישראלים, ופורסמה בגיליון המודפס החדש של "ישראל דיפנס" שראה אור בשבוע שעבר. 

עדיין לא הוחלט מי יעמוד בראש מנהלת הסייבר החדשה, ואולם לדברי גורמים ביטחוניים, עצם ההחלטה להקים מינהלת חדשה "תיקח את העיסוק בתחום למקום חדש". כיום, עדיין אין קווים ברורים שיגדירו מי עוסק בתחומים השונים הקשורים ללוחמת סייבר, ואולם הכוונה היא לסייע לתעשייה הביטחונית להגביר את מאמציה בתחום. במהלך החודשים האחרונים הוקמו מטות מיוחדים לעיסוק בלוחמת סייבר בתעשיות הביטחוניות המרכזיות - אלביט מערכות, רפאל ותעשייה אווירית, וגם התעשיה הצבאית (תעש) שוקלת להיכנס לתחום.

משרד הביטחון מקים מינהלות מיוחדות רק לטובת פרויקטים בקנה מידה גדול במיחוד. כך, המנהלות המרכזיות שפועלות כיום במשרד, הן מנהלת "חומה" לפיתוח טילים נגד טילים, מנהלת המעברים, לריכוז העיסוק בנושא המעברים בקו התפר בין ישראל לשטחי הרשות הפלשתינית ומנהלת התכנית לפיתוח טנק המרכבה.

אולי יעניין אותך גם

יוסי כרמיל, מנכ״ל סלברייט. צילום: שלומי יוסף

חברת הפורנזיקה הדיגיטלית (DI) סלברייט מקימה ועדת אתיקה

הוועדה כוללת מומחים באתיקה, זכויות אדם, אכיפת חוק, משפטים ו-Digital Intelligence, ותייעץ לדירקטוריון לגבי מדיניות והליכים רלוונטיים. החברה עמדה לא פעם בפני טענות כי במוצרים שלה נעשה שימוש בלתי ראוי על ידי משטרים פוגעניים