חקירה בפרו: האם החברה בראשות האלוף ישראל זיו הפרה חוזה

גורמים בפרו טוענים כי החברה לא עמדה בהתחייבויות החוזה שנחתם עימה לאימון יחידות צבא מקומיות. זיו בתגובה: אלו מאבקים פוליטיים פנימיים בפרו

האלוף (מיל') ישראל זיו

מבקר המדינה בפרו והתובע הכללי חוקרים חשדות לאי סדרים בחוזה שבין חברת גלובל CST וצבא פרו. על פי החוזה אמורה הייתה החברה לאמן את חיילי היחידות המיוחדות ויחידות הקומנדו והלוט"ר באמצעות לוחמים לשעבר בצה"ל.

החוזה בין המטה הכללי הפרואני לחברה הישראלית נחתם באוקטובר 2009 ועיקרו היה סיוע של ייעוץ ישראלי. על פי הפרסומים בפרו החוזה כלל הקמת יחידה לאומית נגד טרור. קצינים בכירים בפרו מתחו בתחילה ביקורת על החוזה עם החברה הישראלית בטענה שהצבא הישראלי אינו מאומן בלוחמת ג'ונגלים כפי שהפררואנים מתמודדים איתה.

לטענת גורמים בפרו כלל החוזה גם שימוש במל"טים אולם לטענתם הישראלים לא הביאו עימם נשק וציוד מיוחדים. טענה אחרת של הפרואנים הייתה כי החברה הישראלית שלחה מדריכים זוטרים בלבד.

"ציפינו לקבל קולונלים וקיבלנו חיילים בוגרי צהל בני 20 ו - 22", אומרים בפרו. על פי פרסומים בפרו הפרת החוזה מצד החברה הישראלית גרמה לנזקים של מליוני דולרים בפרו.

האלוף (מיל') ישראל זיו, שכיהן בעבר כראש אגף המבצעים במטכ"ל, אמר בתגובה כי אינו מתרגש מההאשמות וכי מדובר במאבקים משפטיים ופוליטיים פנימיים בפרו. לדבריו, החברה בראשותו אינה מעורבת היום בעסקים בפרו.

אולי יעניין אותך גם