חסרה מנהיגות בישראל ובמערב

חסרה מנהיגות בישראל ובמערב

כנראה שאימפוטנציה היא בעיה כלל עולמית של מנהיגים. תראו איך העולם עומד חסר אונים מול הטבח בסוריה, תראו איך העולם עומד חסר אונים מול מרוץ הגרעין של איראן, תראו איך ממשלת ישראל עומדת חסרת אונים מול גל המסתננים. זה הכל אותו דבר. לכאורה יש מנהיגים אבל הם רק מדברים. הם מצהירים הצהרות, הם נוסעים בעולם אבל הכל ממשיך מתחת לאפיהם כאילו הם אויר.

למה זה קורה? כי אין כיום מנהיגים ראויים לשמם. חוץ מכמה כמו פוטין ברוסיה, אין לאף אחד אחר בעולם כולו אומץ לעשות מעשה. אירופה למשל כורעת תחת עומס של מליוני מוסלמים שמאיימים לשנות את אופיה, ישראל בדרך לשם. אבל אף אחד לא עושה מעשה. וכמו באירופה גם בישראל עבור הפוליטיקאים זהו כר נרחב להאשמות הדדיות. מאלה יש המון. מעשים אין בכלל.

נחזור לחצר שלנו. כמה הצהרות שמענו בימים האחרונים כמעט מכל שר בממשלה. כולם מדברים יעני בכובד ראש מול כל מצלמה ומיקרופון שתוקעים להם בפרצוף. מעשים? נאדא. אני מתריע כאן זמן ארוך מפני המחדל של בניית גדר הגבול עם מצרים. אמרתי אין ספור פעמים שחברה סינית או אפילו טורקית הייתה מסיימת את העובדה מזמן ומקבלת בונוס. אבל במשרד הביטחון עובדים לפי הספר. אותם לא יזיזו מהשיטות הישנות.

 אז זה לא מסתיים ובינתיים נוצרה כאן בעיה שתעלה למדינה ולכולנו הרבה יותר מכל גדר שהייתה מוקמת בשיטוח אחרות. אז לסיכום. מנהיגות יש במוזיאונים. פוטין כאמור הוא המנהיג היחידי שמחליט ועושה. הקרמלין יכול אולי להציע ימי עיון ל"מנהיגי" העולם האחרים. יפה עכשיו במוסקבה . מזג אוויר נוח ויש שם את הוודקה הכי טובה.

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ