חלוקת ערכות המגן תסתיים בפברואר

הקבינט החליט כי לאור הירידה באיום של ירי נשק כימי לישראל, חלוקת ערכות המגן תסתיים בפברואר 2014. הנושא יעלה לדיון נוסף בתום השנה

ירידה במדד האיומים? הקבינט המדיני-ביטחוני החליט לסיים את חלוקת ערכות המגן עד לחודש פברואר הקרוב, זאת בשל הערכת מערכת הביטחון כי חלה ירידה משמעותית באיום של ירי נשק כימי על ישראל.

לאחר חודש פברואר יימשך ייצור בקצב מצומצם של ערכות מגן, שלא יחולקו והן מיועדות לכוחות החילוץ וההצלה.

החלטה לגבי המשך ההצטיידות בערכות מגן לשנים הבאות תתקבל בתום הערכת מצב שתתקיים במערכת הביטחון עד סוף השנה.  

הביטחון, משה (בוגי) יעלון אמר לאחר קבלת ההחלטה כי "החלטת הקבינט הבוקר להפסיק לחלק את ערכות המגן החל מחודש פברואר, היא החלטה מושכלת שהתקבלה באחריות ובשיקול דעת, ולוקחת בחשבון את השינוי באיומים במזרח התיכון ואת עוצמתה ויכולותיה של מדינת ישראל.

"נוכח תהליך התפרקותה של סוריה מהנשק הכימי יש ירידה דרמטית באיום השימוש בנשק כימי מול ישראל, והיא זו אשר אפשרה לנו לקבל את ההחלטה הבוקר. בשנים האחרונות נהנית מדינת ישראל מיכולות התקפיות והגנתיות יוצאות דופן באיכותן ובעוצמתן, והן אשר מרתיעות מדינות וארגונים לפעול נגדנו, בוודאי בנשק לא קונבנציונאלי, שכן המחיר על כך יהיה כבד ביותר. אזרחי ישראל יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לפעול בכל מקום, קרוב ורחוק, כדי לשמור על ביטחונם ועל ביטחונה של מדינת ישראל, ואנחנו נעשה זאת בנחישות, באחריות ובשיקול דעת".

כזכור לפני כחודשיים בתום דיונים במערכת הביטחון הומלץ על הפסקת הייצור והחלוקה של ערכות אב״כ לכלל האוכלוסייה.

אולי יעניין אותך גם