חיסכון ע"י אימון עם טילים ישנים

בחיה"א מתכוונים לחסוך בעלויות באמצעות הרחבת היקף האימונים עם טילים ישנים וזולים יותר והעברת התחזוקה של מערך הכטב"מים "איתן" מתע"א לחיל עצמו

בחיל האוויר חוסכים בעלויות באמצעות שימוש בחימוש זול יותר באימונים. במסגרת צעדי ההתייעלות בצה"ל והצמצום בתקציבי הביטחון, בחיל האוויר פועלים כבר זמן מה לצמצום עלויות הרכש, כשאחת מן הדרכים היא שימוש גובר באימונים בטילי "לולב" הישנים במקום בטילי "פנתר".

בחיל מתכוונים לשנות את מאזן האימונים לטובת שימוש בטילי ה"לולב". כיום ב-60% מאימוני האוויר-אוויר נעשה שימוש בטילי ה"פנתר" וב-40% בטילי ה"לולב" שעלותם ועלות אחזקתם קטנה בהרבה מטילי ה"פנתר", בחיל מתכוונים לעלות את שעות האימונים עם ה"לולב".

מכיוון שה"לולב" ממילא יותר קשה להפעלה צעד זה לא אמור לפגוע בכשירות המבצעית של החיילים. בחיל מקווים לחסוך כתוצאה מצד זה כ-75 מיליון שקלים עד 2017.
במקביל לכך, בחיל מתכוונים לחסוך בעלויות גם באמצעות העברת התחזוקה של מערך המל"טים "איתן" מהתעשייה האווירית לחיל האוויר עצמו וכן פועלים כיום להטמיע נהלים חדשים להפעלת כלי הטייס ובהם טיסה בצורה חסכונית יותר ואי שחיקת המנוע.

הכתבה פורסמה לראשונה בביטאון "במחנה".

אולי יעניין אותך גם

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

By Cpl. Hailey Clay - dvidshub.net, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69246872

משרד החוץ האמריקני אישר רכש מסוקי CH-53K לחיל האוויר הישראלי

עלות כל מסוק כ-95 מליוני דולרים (מחיר מארינס בlot 5). עוד כ-100 מליון דולרים לכל מסוק ילכו על תחזוקה לחמש שנים, מערכות ישראליות, מנועים נוספים במחסן, סימולטורים ושעות עבודה