חיסכון ע"י אימון עם טילים ישנים

בחיה"א מתכוונים לחסוך בעלויות באמצעות הרחבת היקף האימונים עם טילים ישנים וזולים יותר והעברת התחזוקה של מערך הכטב"מים "איתן" מתע"א לחיל עצמו

בחיל האוויר חוסכים בעלויות באמצעות שימוש בחימוש זול יותר באימונים. במסגרת צעדי ההתייעלות בצה"ל והצמצום בתקציבי הביטחון, בחיל האוויר פועלים כבר זמן מה לצמצום עלויות הרכש, כשאחת מן הדרכים היא שימוש גובר באימונים בטילי "לולב" הישנים במקום בטילי "פנתר".

בחיל מתכוונים לשנות את מאזן האימונים לטובת שימוש בטילי ה"לולב". כיום ב-60% מאימוני האוויר-אוויר נעשה שימוש בטילי ה"פנתר" וב-40% בטילי ה"לולב" שעלותם ועלות אחזקתם קטנה בהרבה מטילי ה"פנתר", בחיל מתכוונים לעלות את שעות האימונים עם ה"לולב".

מכיוון שה"לולב" ממילא יותר קשה להפעלה צעד זה לא אמור לפגוע בכשירות המבצעית של החיילים. בחיל מקווים לחסוך כתוצאה מצד זה כ-75 מיליון שקלים עד 2017.
במקביל לכך, בחיל מתכוונים לחסוך בעלויות גם באמצעות העברת התחזוקה של מערך המל"טים "איתן" מהתעשייה האווירית לחיל האוויר עצמו וכן פועלים כיום להטמיע נהלים חדשים להפעלת כלי הטייס ובהם טיסה בצורה חסכונית יותר ואי שחיקת המנוע.

הכתבה פורסמה לראשונה בביטאון "במחנה".

אולי יעניין אותך גם

טרור העפיפונים מעזה. צילום: דובר צה״ל

בשדה הקרב המודרני, שימוש בטכנולוגיות פרימיטיביות נוחל הצלחה

במחקר מקיף שנערך עבור המכון למחקרי ביטחון לאומי, דנים אביתר מתניה וארז סרי-לוי באסטרטגיית בניית כוח של רדוקציה טכנולוגית – פיתוח מכוון של אמצעי לחימה פשוטים בהשוואה לטכנולוגיה השלטת